تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶
 

شکارچیان زنان پایتخت بازجویی شدند

Share/Save/Bookmark
دو موتورسوار که با پرسه در بزرگراه‌های تهران زنان راننده را با ادعای آتش گرفتن خودروشان مورد آزار قرار می‌دادند روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران بازجویی شدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سال‌۹۸ زن جوانی در حالی‌که پریشان بود به اداره پلیس تهران رفت و از دو راکب موتور‌سیکلت به اتهام تعرض شکایت کرد. او گفت: در یکی از بزرگراه‌ها رانندگی می‌کردم و در ماشین تنها بودم. ناگهان دو مرد موتورسوار نزدیک خودروی من شدند و گفتند از کاپوت ماشین دود بلند شده و خواستند مرا کمک کنند.

اعتماد کردم و در حاشیه بزرگراه ایستادم. آن‌ها گفتند ممکن است ماشینم آتش بگیرد به همین خاطر مرا به طرف فضای سبز اتوبان هدایت کردند که ناگهان به طرفم حمله کردند و بی‌رحمانه مرا مورد تعرض قرار دادند.

بعد از شکایت زن جوان تحقیقات پلیسی به جریان افتاد تا اینکه تلاش‌های پلیس بعد از طرح چند فقره شکایت‌های مشابه و فرضیه تجاوز سریالی به زنان و دختران جوان از سوی دو موتور سوار با پلاک مخدوش قوت گرفت.

در تحقیق از شاکیان مشخص شد زمانی‌که با خودروی شخصی از محل کار به خانه یا برعکس در رفت و آمد بودند در بزرگراه‌های نسبتاً شلوغ طعمه مردان شیطان صفت قرار گرفته‌بودند. همچنین مشخص شد متهمان از شیوه رانندگی زنان متوجه می‌شدند آن‌ها تازه ماشین خریده‌اند یا تازه پشت فرمان نشسته‌اند.

با به دست آمدن این اطلاعات مأموران پلیس برای شناسایی متهمان مشغول گشت‌زنی در محل‌های حادثه به خصوص بزرگراه همت بودند تا اینکه چندی قبل پلیس دریافت راکب یک موتور‌سیکلت در حاشیه یکی از بزرگراه‌ها در حالی‌که قصد تعرض به یک راننده زن را داشت از سوی راننده‌های دیگر دستگیر شده است.

با اعلام این خبر مأموران پلیس بلافاصله به محل اعزام شدند و فرد دستگیر شده از سوی شهروندان را با فرضیه اینکه احتمالاً یکی از آن دو مرد شیطان صفت است را به دادسرا منتقل کردند، اما همدست وی متواری شده بود که او نیز چند روز بعد شناسایی و بازداشت شد. با دستگیری دومین متهم و تحقیق از آن‌ها مشخص شد دو مرد جوان به همین شیوه هفت‌راننده زن را مورد تعرض قرار داده‌اند.

به این ترتیب هفت‌شاکی پرنده به دادسرا احضار شدند و بعد از مواجهه حضوری با متهمان و شناسایی آن‌ها پرونده با موضوع تجاوز به عنف برای تحقیقات بیشتر به شعبه ششم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

روز گذشته جلسه تحقیق از یکی از متهمان در شعبه ششم برگزار شد. ابتدای جلسه یکی از شاکیان که خانم جوان و تحصیلکرده‌ای بود در توضیح گفت: مجرد هستم. مدتی قبل یک ماشین خریدم و با آن به محل کارم می‌رفتم. در روز‌های پایانی سال‌۹۸ در حال برگشت به خانه در ترافیک اتوبان همت بودم. همان لحظه دو موتور سوار به من نزدیک شدند و گفتند ماشینم آتش گرفته و دود می‌کند. آن‌ها برای کمک مرا به سمت گاردریل هدایت کردند. وقتی در گوشه اتوبان توقف کردم خواستند از ماشین پیاده شوم و به فضای سبز بروم، چون ممکن است ماشین منفجر شود. از ترس قبول کردم که یکدفعه متوجه شدم آن‌ها به قصد آزار و اذیت نزدیک شدند و به زور به من تعرض کردند.

با فرار متهمان به سختی خودم را به کلانتری رساندم. بعد از اینکه شکایتم را مطرح کردم به پزشکی قانونی معرفی شدم و کارشناسان نیز تجاوز را تأیید کردند. از آن روز تا کنون حتی یک شب آرام نداشتم و خانواده‌ام نیز تحت تأثیر این اتفاق تحت فشار هستند. برای متهمان درخواست اشد مجازات دارم.

او درباره خانواده متهم نیز گفت: همسر متهم زن جوان و بسیار زیبایی است. آن‌ها یک بچه ۱۰‌ماهه دارند. او در لابراتوار دندانپزشکی کار می‌کند و درآمد و شغل مناسبی هم دارد. همسر متهم همچنین از پدر و مادر شوهرش نیز خیلی تعریف کرد. با این وصف نمی‌دانم چرا او به خانواده‌اش خیانت کرد و خودش را هم‌گرفتار کرده‌است. او پیش از شروع جلسه دادگاه از من درخواست گذشت کرده‌است، اما ضربه روحی که به من و خانواده‌ام وارد شده بسیار سنگین بوده به همین دلیل نمی‌توانم او را ببخشم.

در ادامه قضات شعبه متهم حاضر در دادگاه که متولد‌۶۸ بود را مورد تحقیق قرار دادند. او تعرض به زن جوان را انکار کرد و گفت: اعترافاتم درباره شش‌زن بود و این زن را نمی‌شناسم.

او در جواب قضات دادگاه که به او گفتند شاکی را شناسایی کرده‌بودی و تعرض به او را هم قبول کرده‌بودی گفت: من چهره زنانی راکه مورد آزار قرار داده‌بودم به یاد ندارم و این زن را نمی‌شناسم. در پایان هیئت قضایی جلسه را به تاریخ دیگری موکول کردند تا از دیگر متهم پرونده نیز تحقیق شود.

م
کد مطلب: 436540