تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱
 

افتتاح بزرگترین زائرسرای کشور در میرجاوه

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بزرگترین زائر‌سرای کشور به همت آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه احداث و امروز با حضور حجت‌الاسلام مروی تولیت این آستان نورانی افتتاح شد. با توجه به سختی‌های فراوان زائران پاکستانی خصوصاً در ایام اربعین حسینی، آستان قدس رضوی این زائرسرا را برای خدمت به زائران پاکستانی در مرز میرجاوه احداث کرد.

زائرسرای میرجاوه در زمینی به مساحت ۶۰ هزار مترمربع و با ۵۱۰۰ مترمربع زیربنا ساخته شده که از بهترین امکانات خدماتی و رفاهی برخوردار است. آستان قدس رضوی تا پیش از این ۲۲ زائر‌سرای بین‌راهی در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی کرده است.

حجت‌الاسلام‌ احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه زائرسرای آستان قدس رضوی در منطقه مرزی میرجاوه، خدمت‌رسانی به زائران حضرت رضا (ع) را امری بسیار پسندیده و توصیه‌شده معرفی و اظهار کرد: این زائرسرا به زائرانی که از کشور پاکستان با رنج و مشقت فراوان برای زیارت حضرت ثامن‌الحجج (ع) وارد ایران اسلامی می‌شوند، خدمت‌رسانی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این مجتمع میان راهی باهمت آستان قدس و همکاری مسئولان استان سیستان و بلوچستان احداث شده است، تصریح کرد: در تکریم زائران حضرت رضا (ع) ملیت، قومیت، زبان، فرهنگ، مذهب، فقیر و غنی بودن زائر برای آستان قدس رضوی تفاوتی ندارد و هرکسی در زائرسرای امام رضا (ع) پا می‌گذارد مهمان ولی و حجت خدا بوده و تکریم او به بهترین نحو وظیفه ما است.

ش
کد مطلب: 437136
مرجع : فارس