تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۹
 

انتقاد نتانیاهو از مواضع تل‌آویو در برابر حماس و ایران

Share/Save/Bookmark
 
نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی از عدم رویکرد مستحکم سران کنونی این رژیم علیه ایران و حماس انتقاد کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی روز دوشنبه از عدم رویکرد مستحکم سران کنونی این رژیم علیه ایران و حماس (جنبش مقاومت اسلامی فلسطین) انتقاد کرد.

به نوشته نشریه «تایمز اسرائیل» «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم اسرائیل در نشست هفتگی فراکسیون لیکود گفت: «حماس باید بهای سنگینی برای حمله شنیع در قلب اورشلیم بپردازد. ما یک رویکرد مستحکم علیه تروریسم نمی‌بینیم، همان‌طور که در مقابله با ایران نیز شاهد نیستیم.»

عملیات اخیر در قدس که در نتیجه آن یک صهیونیست کشته و دست‌کم سه نفر مجروح شدند، موجی از ترس و نگرانی در میان صهیونیست‌ها به راه انداخته زیرا نوع سلاح استفاده شده تل‌آویو را نگران کرده است.

در جریان این عملیات، تیراندازی در «باب السلسله» یکی از ورودی‌های مسجدالاقصی در بخش قدیمی قدس به دست دو شهروند فلسطینی صورت گرفت و یکی از آن‌ها در محل عملیات به شهادت رسید و دیگری موفق به فرار شد. در این عملیات چهار صهیونیست زخمی شده و یک صهیونیست دیگر کشته شد.

 شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، عامل عملیات لباس ویژه یهودیان حریدی را پوشیده و سلاح «کارلو» به همراه داشته است. وبگاه «اسرائـــیل هیوم» در این باره نوشت، اسرائیل باید به بازی دوگانه حماس پایان دهد؛ یا جنگ یا آرامش در همه جبهه‌ها باید باشد.

در پی این عملیات شهادت طلبانه که با فاصله چهار روز از عملیات قبلی در بیت‌المقدس رخ داد، «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست کابینه خواستار آماده‌باش نیروهای امنیتی برای هرنوع سناریویی در کرانه باختری شد.

حزب‌الله لبنان نیز روز یکشنبه در واکنش به عملیات شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی که منجر به هلاکت یک صهیونیست و زخمی شدن چهار تن دیگر شد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این عملیات پاسخ طبیعی به اقدامات تروریستی رژیم تل آویو است.

حزب‌الله لبنان ضمن تبریک به جنبش حماس، گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین، عملیات شهادت‌طلبانه پیش از ظهر امروز را شجاعانه توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: «این عملیات پیام محکمی به رژیم متجاوز است مبنی بر اینکه تمامی جنایات و اقدامات تروریستی‌اش از جمله قتل و کشتار و بازداشت و تخریب خانه‌ها و مزارع هرگز بدون پاسخ نخواهد ماند.»

ش
کد مطلب: 437230