تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰
 

واشنگتن: در همه مراحل مذاکرات وین با اسرائیل در تماس بوده‌ایم

Share/Save/Bookmark
 
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اذعان کرد که دولت متبوعش در تمامی مراحل مذاکرات احیای برجام در وین، با رژیم صهیونیستی در تماس بوده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت متبوعش قبل و بعد از هر دور از مذاکرات احیای برجام در وین و گاهی در طول مذاکرات، با رژیم صهیونیستی در تماس بوده و مقامات این رژیم را در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات وین قرار داده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص اظهار داشت: «ما در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات وین به‌صورت دائم با دوستان اسرائیلی خود در تماس بوده‌ایم و این تماس‌ها ادامه دارد.»

وی ادامه داد: «رابرت مالی [نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران] هفته گذشته در اسرائیل بود و دیدارهای فوق‌العاده‌ای با آنها داشت. او با مقامات اسرائیلی ازجمله مقامات ارشد اطلاعاتی رایزنی کرد.»

ند پرایس خاطرنشان کرد: «البته کاری که رابرت مالی در اسرائیل انجام داد، جدید و منحصربه‌‌فرد نبود؛ ما همواره قبل و بعد از هر دور از مذاکرات وین و گاهی در طول مذاکرات، با دوستان اسرائیلی‌مان در تماس بودیم.»

وی در ادامه با تکرار ادعاهای بی‌اساسی که بارها از سوی مقامات غربی و صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران مطرح شده است، اظهار داشت: «ایالات متحده و اسرائیل در این خصوص اهداف مشترکی دارند. هدف ما این است که به‌طور دائم و قابل راستی‌آزمایی از دسترسی ایران به سلاح‌های هسته‌ای جلوگیری شود. ما معتقدیم که دیپلماسی و همکاری با شرکایمان از جمله اسرائیل، بهترین مسیر برای تحقق این هدف است.»

ش
کد مطلب: 437247
مرجع : فارس