تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳
 

علت مهاجرت بسیاری از نخبگان بی‌توجهی مسئولان است

Share/Save/Bookmark
نماینده مردم گرگان در مجلس با اشاره به بی‌توجهی برخی مدیران به نخبگان، گفت: به دلیل این بی‌توجهی‌ها یکی از نخبگان هنری و ملی ما در حوزه گرافیست در نانوایی مشغول به کار است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه کسانی که نخبگان را برای رفتن از ایران ترغیب می‌کنند، خائن هستند، گفت: مهم‌ترین سرمایه هر کشور سرمایه اجتماعی آن کشور است که در حوزه سرمایه اجتماعی اعتماد نقش تعیین‌کننده‌ای دارد و در بحث اعتماد پاسخگویی به نیازهای اساسی بسیار مهم است.

وی افزود: وقتی ما در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و... کادرسازی می‌کنیم، جوانان و نخبگانی که می‌توانند برای آینده کشور تأثیرگذار باشند و تأثیر جدی داشته باشند، سرمایه‌های انسانی ما هستند. این سرمایه انسانی به راحتی به دست نیامده و حاصل تربیت و جد و جهدهایی است که انجام شده است.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر ما دقت نداشته باشیم و نتوانیم انتظارات بحق نخبگانمان را فراهم کنیم اینجاست که وسوسه‌های دیگران اثرگذار خواهد بود و زمینه برای پهن کردن تور کشورهای دیگر برای نخبگان ما فراهم می‌شود.

منتظری خاطرنشان کرد: با یکی از نخبگان که صحبت می‌کردم، ضمن گلایه‌مندی از بی‌توجهی‌ها، حرفش این بود که من تا به کی باید برای دل خودم تولید کنم و می‌گفت که من نیازمند یک چتر حمایتی برای رساندن این محصول به تولید انبوه هستم تا بتوانم پا در مراحل بعدی تولید انبوه بگذارم.

وی افزود: اگر مدیر و مسئولین نتوانند حمایت لازم را از نخبگان و کشور در حوزه‌های مختلف فراهم آورد به کشور خیانت کرده است. چون وقتی یک نخبه از کشور خارج می‌شود هزینه تربیتش برای ما بوده اما سودش را کشور دیگری می‌برد.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اکثر نخبگان ما کشور و نظام را دوست دارند و می‌خواهند در کشور خود به رشد و بالندگی برسند، اما وقتی یکسری کوتاهی‌ها را می‌بینند ممکن است اراده قبلی را نداشته باشند و متزلزل شوند که بمانند یا بروند.

منتظری خاطرنشان کرد: من در جریان سفر به اصفهان نشستی با نخبگان هنری این استان داشتم، متأسفانه تعدادی از نخبگان در اندیشه رفتن از کشور بودند، وقتی با آنها صحبت می‌کردم، علل و عوامل اصلی آنها برای رفتن همین بی‌توجهی‌ها به نخبگان بود.

وی افزود: با یکی از نخبگان که در حوزه گرافیک دارای تجربه ملی است صحبت می‌کردم می‌گفت که در نانوایی کار می‌کند،‌ با او که صحبت می‌کردم می‌گفت به هر ترتیب معاش خود را از شغل پدری‌ام (نانوایی) تامین می‌کنم اما توقع دارم که مسئولان به من توجه داشته باشند.

ش
کد مطلب: 437302