تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
 

آقای رئیسی به اظهارات عاملین وضع اسفبار نظام سلامت گوش ندهید

Share/Save/Bookmark
 
اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به رئیس‌جمهمور نوشت: آقای رئیسی از شما تقاضا داریم تا به اظهارات عاملین وضع اسفبار نظام سلامت درباره عدم نیاز کشور به افزایش تعداد پزشکان، گوش ندهید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:   اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در واکنش به نامه تعدادی از چهره‌های نظام سلامت کشور با موضوع عدم نیاز کشور بر افزایش تعداد پزشکان طی نامه‌ای از رئیس جمهور خواست تا به آدرس غلط افرادی که از عاملین وضع اسفبار نظام سلامت هستند، گوش ندهد.

در این نامه خطاب به آیت‌الله رئیسی آمده است:  مشکلات نظام سلامت کشور ارتباط مستقیمی با جان و مال ملت دارد؛ صف کشیدن مردم در بیمارستان‌ها، معطلی‌های طولانی پیش از ویزیت در مطب‌ها، چادرخوابی مردم در جلوی درب بیمارستان‌های شهر‌های بزرگ، نبود پزشک متخصص در بسیاری از مناطق به ویژه مناطق محروم کشور و اجبار به مسافرت مستضعفان این مناطق به شهر‌های بزرگ برای معالجه و درمان بیماری، همه و همه بی‌عدالتی آشکار در نظام سلامت کشور را نشان می‌دهد که ماحصل سیاست‌های این دستگاه‌ها در کشور است؛ که در نهایت منجر به تبدیل شدن نظام سلامت به یک تجارت پر سود و اقتصاد محور به جای یک نهاد خدمت رسان به جامعه شده است.

طبق نظر کارشناسان در کشور ما به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۱۱ تا ۱۶ پزشک وجود دارد. این درحالی است که در بسیاری از کشور‌ها سرانه پزشکی بسیار بیشتر است. آقای رئیسی توجه داشته باشید شعار دولت مردمی باید در عمل مشاهده شود و باید این امر در صحنه واقعی حکمرانی کشور ما به ازای عینی داشته باشد. یکی از اصلی‌ترین اقدامات در اصلاح نظام سلامت افزایش ظرفیت پزشکی است که یکی از عوامل عدالت محور کردن نظام سلامت است، به حدی که بدون آن تحول در نظام سلامت شعاری بیش نخواهد بود.

جناب رئیس‌جمهور! چادر خوابان و مهاجران بیمار و ...، جزو همان مستضعفانی هستند که هفته‌ای یکبار به دیدن آن‌ها می‌روید. درد آن‌ها با بازدید حل نمی‌شود و این دیدار‌ها بدون اصلاح ساختاری، مسکنی بیش نخواهد بود؛ لذا از شما به عنوان رئیس جمهور تقاضا داریم در این زمینه تصمیمی بر اساس منافع ملی گرفته و به هیاهوی ذی‌نفعان جان و مال ملت گوش فرا ندهید چرا که این افراد منافع ملی را به پای منافع صنفی خود ذبح خواهند کرد.

ش
کد مطلب: 437308
مرجع : فارس