تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۵
 

دشمن، اندیشه‌ای را ترور کرد که به‌دنبال خودکفایی کشور بود

Share/Save/Bookmark
 
مهدی فخری‌‌زاده با اشاره به شهادت پدرش گفت: دشمنان، ترور این جهادگر علمی را با هدف توقف اندیشه‌ای که برهم زننده نظم نوین جهانی‌شان بود انجام دادند؛اندیشه‌ای که رشد عملی کشور را به دنبال داشت و دستاورد آن خودکفایی کشور بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  مهدی فخری‌زاده، فرزند دانشمند شهید محسن فخری‌‌زاده، طی سخنانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز (5 آذر) تهران با اشاره به مجاهدت‌های علمی شهید فخری‌زاده گفت: دشمنان،‌ شهید فخری‌زاده را بهتر می‌شناختند. او جهادگری بود که جان خود را در راه تلاش‌های بزرگ علمی‌اش تقدیم کرد و خدا مقام والای شهادت را پاداش او قرار داد.

فخری زاده ادامه داد: شهید فخری‌‌زاده بیش از 40 سال جهاد علمی در عرصه‌های مختلف داشت و دست به کاری نمی‌زد مگر اینکه در سطح ایران یا جهان برای بار اول باشد.

وی ادامه داد: دشمنان، ترور این جهادگر علمی را با هدف توقف اندیشه انجام دادند. آن هم اندیشه‌ای که برهم زننده نظم نوین جهانی‌شان بود. اندیشه‌ای که رشد عملی کشور را به دنبال داشت و دستاورد آن خودکفایی کشور بود.

فخری‌زاده تلاش دشمن برای جلوگیری از پیشرفت علمی ایران را مظلومیت کشور دانست و گفت: دشمن بداند که ما دانشمندان‌مان را که نعمت‌های بزرگ الهی هستند می‌شناسیم و راه آن‌ها را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب دباره شهید فخری‌زاده گفت: همانطور که رهبر معظّم انقلاب فرمودند مجازات عاملان و آمران این جنایت و پیگیری دستاوردهای شهید، باید از سوی مسئولان دنبال شود.

ش
کد مطلب: 437379