دیپلماسی دردولت مردمی در خدمت منافع ملی است

7 آذر 1400 ساعت 23:00

علی بهادری جهرمی با تأکید بر اینکه دیپلماسی در دولت مردمی در خدمت منافع ملی است، عنوان داشت: با قرارداد گازی سه‌جانبه بین ایران، ترکمنستان و آذربایجان معادل گاز پنج استان ایران تامین خواهد شد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با اشاره به قرارداد گازی سه جانبه میان کشورمان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان تصریح کرد: میدان روابط خارجی دیگر محدود به چند کشور خاص نیست.

وی در این باره در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

دیپلماسی دردولت مردمی در خدمت منافع ملی است.

با قرارداد گازی سه‌جانبه بین ایران، ترکمنستان و آذربایجان که نتیجه نگاه متوازن به همه ظرفیت‌ها در سیاست خارجی است، معادل گاز پنج استان ایران تامین خواهد شد.

با نگاه ویژه به همسایگان، میدان روابط خارجی دیگر محدود به چند کشور خاص نیست.

به گزارش فارس، قرارداد سه جانبه سوآپ گاز از ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از خاک جمهوری اسلامی ایران با حضور آیت‌الله رئیسی و الهام علی اف، روسای جمهور ایران و آذربایجان در حاشیه اجلاس اکو به امضا رسید.

بر اساس این قرارداد که شامگاه امروز یکشنبه پس از پایان دیدار دوجانبه آیت الله سید ابراهیم رئیسی و الهام علی اف، توسط وزرای نفت دو کشور به امضا رسید، قرار است سالانه یک و نیم تا ۲ میلیارد متر مکعب گاز از ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از خاک جمهوری اسلامی ایران انتقال یابد.

ش


کد مطلب: 437455

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/437455/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir