تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۲
 

وزیر بهداشت: رشد علمی ما یعنی «مرگ بر آمریکا»

Share/Save/Bookmark
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه رشد علمی ما یعنی مرگ بر آمریکا، گفت: تقویت دانشجویان به مهاجرت از کشور خیانت به ملت است و نگاه ما باید به داخل باشد و ما می توانیم را عملی کنیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  بهرام عین الهی وزیر بهداشت شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید فخری زاده که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: دشمن با هدف یک مغز متفکر نظام جمهوری اسلامی را مورد هدف قرار داد تا نظام جمهوری اسلامی صدمه بزند و تاریخ نماینگر صفحات مختلفی از جنایات مختلف دشمن است و در تاریخ هیچ چیزی محو نمی شود.

وی افزود: شهید فخری زاده قسمت درخشانی از تاریخ انقلاب اسلامی با فعالیت هایی که در بخش های مختلف انجام داده است.

عین الهی با بیان اینکه امروز نکته مهم ما توجه به دانشمندان است، بیان داشت: در مشکلات مختلف که از زمان دفاع مقدس تا امروز داشتیم نخبگان و دانشمندان رهگشا بودند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه دشمن نسل جوان پرشور را مورد تهاجم قرار داده و خود ما شناخت خوبی از این نسل نداریم، گفت: در مراکز واکسیناسیون که حدود 1320 مرکز در کشور لایه های متعدد جوانان متدین و ولایتمدار خود زا نشان داد و این جوانان دنبال الگو هستند و شهید فخری زاده ها الگوی این جوانان هستند.

عین الهی با تاکید بر اینکه باید در دولت فضای جدیدی برای رشد جوانان ایجاد کنیم و باید در مار جهادی دولت جوانان نقش مهمی را داشته باشند، خاطرنشان کرد: اینکه دانشگاه دنبال پول باشد و راه خود را نرود قابل تحمل نیست و نگاه ما در دانشگاه، وجود اساتید نخبه ای هست که راه فخری زاده ها را بروند.

وی با بیان اینکه مهمترین مسئله امروز پژوهش های کاربردی هست و ما 800 مرکز پژوهشی داریم که نباید هدفشان فقط تولید مقاله باشد، بیان داشت: دانشگاه های ما نباید فقط ویترین باشند و ما امروز نیازمند پژوهش های کاربردی هستیم تا مشکل مردم حل شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه رشد علمی و مراکز تحقیقاتی ما یعنی مرگ بر آمریکا، گفت: تقویت دانشجویان به مهاجرت از کشور خیانت به ملت است و نگاه ما باید به داخل باشد و ما می توانیم را عملی کنیم و شهید فخری زاده نمونه عملی ما می توانیم هست.

عین اللهی با تاکید بر اینکه دشمن از علم و دانش و دانشمند ما می ترسد و باید دانشمندان متدینمان را زیاد کنیم، بیان داشت: امیدواریم دانشگاه‌های ما دانشگاه بشوند و راه اصلی خود را پیدا کنند و مشکلات را رفع کنند و هدف اصلی دانشگاه‌ها خدمت به مردم باشد.

ش
کد مطلب: 437465