تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵
 
جانشین مشاور و دستیار رهبر معظم انقلاب:

روحیه بسیجی، موانع را از پیش رو برمیدارد

Share/Save/Bookmark
 
جانشین مشاور رهبر معظم انقلاب با تاکید بر ضرورت الگو گیری از شهدا به عنوان نمونه های موفق بسیجی، گفت: شهدا کسانی بودند که روحیه بسیجی در آن ها غلبه داشت و به همین دلیل توانستند موانع را برطرف کنند؛ آنچه برای آنها اصل بود، نظام و انقلاب بود و به دنبال هیچ چشم داشتی نبودند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: هفتاد و دومین نشست از سلسله نشست های انقلاب اسلامی مخاطرات امروز و فردا با موضوع ابعاد نقش آفرینی بسیج در جهاد تبیینی و با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر علی شمشیری جانشین مشاور و دستیار رهبر معظم انقلاب به همت ستاد فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.

سردار شمشیری ضمن گرامیداشت هفته بسیج در این نشست، گفت: وقتی در تاریخ ۵ آذر ۵۸ امام خمینی(ره) دستور تشکیل بسیج را صادر کردند، کسی نمی دانست چه برکاتی بر بسیج مترتب است؟ اما امروز برکات بسیج را در داخل و خارج کشور می توان مشاهده کرد.

جانشین مشاور رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه چند روز بعد از اشغال لانه جاسوسی امام خمینی(ره) دستور تشکیل بسیج را صادر کردند، عنوان کرد: وقتی لانه جاسوسی امریکا کشف شد، آمریکایی ها فهمیدند که دیگر نمی توانند به فعالیت و جاسوسی خود به شکل آزاد ادامه دهند؛ بنابراین توطئه دیگر مثل کودتای نوژه و حمله به طبس را در دستور کار خود قرار دادند.

سردار شمشیری با اشاره به اینکه بسیج در پیروزی های دفاع مقدس نقش کلیدی داشت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی در دفاع مقدس در برابر همه قدرت های جهانی قرار داشت و اگرچه آمادگی لازم برای مقابله با هجمه دشمن را نداشتیم اما معجزه امام خمینی(ره) تا بسیج به کمک نیروهای مسلح آمده و خلا های موجود را برطرف کرده و توان مضاعف نیروهای مسلح شود.

وی با بیان اینکه برگه برنده پیروزی جمهوری اسلامی با حضور و فعالیت بسیج به دست آمده است، ابراز کرد: در جنگ هشت ساله حقانیت انقلاب اسلامی تثبیت شد؛ رشادت های رزمندگان و پایداری مردم در آن سال ها فرهنگ تازه ای برای آزادی خواهان تمام جهان به وجود آورد.

سردار شمشیری با اشاره به صدور پیام منشور روحانیت پس از پایان یافتن جنگ تحمیلی، گفت: امام خمینی(ره) در منشور روحانیت اصول مهمی را مطرح کرده اند؛ امام خمینی(ره) در این منشور می فرماید جنگ ما به جهانیان یاد داد که می شود سالیان سال با ابرقدرت ها جنگید و آن ها را به زانو درآورد.

جانشین مشاور رهبر معظم انقلاب ادامه داد: بسیج در گسترش و تثبیت انقلاب نقش بی بدیلی داشته است و تبدیل به الگویی برای کشورهایی شده است که می خواهند سایه متجاوزان را از سر خود بردارند؛  جنگ سی و سه روزه از نمونه های رشد بسیج در سطح کشور های منطقه است.

وی افزود: در جنگ سی و سه روزه اسرائیل با اطمینان برنامه ریزی کرده بود که در یک هفته حزب الله را حذف کنند اما مقاومت حزب الله به گونه ای شد که اسرائیل مجبور به پیشنهاد آتش بس شد و ذلیلانه شکست را پذیرفت.

سردار شمشیری با بیان اینکه اگر مقاومت مبتنی بر مردم باشد هیچگاه دچار شکست نمی شود، عنوان کرد: امروز بسیج حداقل در هفت کشور شکل گرفته است و در برخی کشورها هم بخاطر وضعیت حکومت ها بسیج علنی نشده است.

جانشین مشاور رهبر معظم انقلاب با مطرح کردن این سوال که چرا با وجود صد هزار نیروی نظامی دشمنان سوریه نتوانستند رژیم سوریه را ساقط کنند، اظهار داشت: چون الگوی بسیج در سوریه هم شکل گرفت مردم این کشور نیز پیروز جنگ شدند؛  هر کجا حضور آگاهانه مردم باشد، دشمن نمی تواند پیروز شود.

وی با اشاره به اینکه امروز آثار بسیج در سوریه، لبنان، پاکستان، یمن، عراق، افغانستان و غیره به طور آشکار دیده می شود، ابراز کرد: بسیج به هیچ محدوده خاصی محدود نمی شود و در عرصه مختلف حضور دارد؛ به عنوان مثال مسئله واکسیناسیون که دچار مشکل شده بود، با حضور بسیجی ها سرعت گرفت.

سردار شمشیری ادامه داد: امروز دوام و استحکام نظام و انقلاب را با حضور فعالانه بسیج مشاهده می کنیم؛ الگوهای بسیاری از بسیجی ها را در جامعه داریم که شهید میثمی تنها یک الگوی روحانی و تاثیرگذار از میان این خیل عظیم است

جانشین مشاور رهبر معظم انقلاب با تاکید بر ضرورت الگو گیری از شهدا به عنوان نمونه های موفق بسیجی، گفت:  شهدا کسانی بودند که روحیه بسیجی در آن ها غلبه داشت و به همین دلیل توانستند موانع را برطرف کنند؛ آنچه برای آنها اصل بود، نظام و انقلاب بود و به دنبال هیچ چشم داشتی نبودند.

وی با بیان اینکه بسیج دارای مراحل تکامل و ارتقا است و نباید در هیچ سطحی متوقف شود،  عنوان کرد:  بسیج به معنای خدمتگزاری صادقانه برای رفع نیاز هاست؛  امروز برای خنثی کردن توطئه های صهیونیستی نیاز داریم تا همه مردم همچون چهل سال گذشته نقش خود را به عنوان بسیجی ایفا کنند.

ش
کد مطلب: 437496