تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۵
 

سلامتی: اصلاح طلبان پشتوانه اجتماعی سابق را ندارند/ در مقابل وقاحت آمریکا باید دستوری صحبت کرد/ اعتراف به پنج نقطه قوت رئیسی

Share/Save/Bookmark
 
وقتي آمريكا و هم پيمانان آن ازبرجام خارج شده و يا به تعهدات خود عمل نمي‌كنند، و بعد باپررويي و وقيحانه براي انجام وظيفه خود شرط وشروط قائل شده و با استفاده از ادبيات دستوري آن را مطرح مي‌كنند، متقابلا به‌كاربردن ادبيات دستوري ضروري است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  محمد سلامتی، وزیر سابق کشاورزی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم در میانه گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان به برخی نقاط قوت دولت سیزدهم از زمان استقرار آیت الله رئیسی تاکنون اذعان کرده است.

گفتنی است در طی مدت زمان سپری شده از عمر دولت آیت الله رئیسی برخی اصلاح طلبان در کنار تلاشی که برای خدشه بر دولت و دستاوردهای آن صرف می کنند، نتوانستند در مقابل محاسن دولت سکوت کنند و حتی زبان به تمجید باز کردند.

به گزارش جهان نيوز، بخش هایی از اظهارت سلامتی را در ادامه خواهید خواند:

*تحرك چشمگيرآقاي رئيسي درقالب سفرهاي استاني، ارتباط نزديك با مردم، پيگيري حل مشكلات واحد‌هاي توليدي غيرفعال و يا نيمه فعال و تشكيل منظم جلسه سران سه قوه كه مشاركت جدي تر قوا را براي حل مشكلات به ارمغان  مي‌آورد و نيز تشكيل مرتب ستاد ملي مقابله با كرونا و پيگيري مصوبات آن اشاره و آن‌ها را جزونقاط قوت اين دولت درابتداي كار به حساب آورد.

*مراودات موفق بين المللي ادبيات خاص خود را مي‌طلبد. لذا تغييرموضع آن‌ها درمواردي معين مستلزم ارائه راهي است كه منافع ملي و استقلال آن‌ها را نيز دربرداشته باشد. بنابراين استفاده از ادبيات دستوري براي تغييرموضع نه فقط كارسازنيست، بلكه مايه تمسخر و به خطرافتادن منافع ملي خودمان مي‌شود. البته به نظرم اگراز ادبيات دستوري درمقابل ادبيات دستوري طرف مقابل استفاده شود،كاردرستي است. مثلا وقتي آمريكا و هم پيمانان آن ازبرجام خارج شده و يا به تعهدات خود عمل نمي‌كنند، و بعد باپررويي و وقيحانه براي انجام وظيفه خود شرط وشروط قائل شده و با استفاده از ادبيات دستوري آن را مطرح مي‌كنند، متقابلا به‌كاربردن ادبيات دستوري ضروري است. اما حتما بايد چنين ادبياتي را مديريت كرد تا نتیجه معكوس ندهد.

*اصلاح‌طلبان باتوجه به دوانتخابات گذشته احساس مي‌كنند پشتوانه اجتماعي خود را به شكل سابق ندارند. لذا لازم است شرايط اجتماعي را مجددا تحليل و موقعيت خودرا بررسي ونحوه ارتقاء اعتبار اجتماعي خود را مشخص كنند. اين امرزمان براست.

ش
کد مطلب: 437720
مرجع : جهان نیوز