تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴
 

حسینی: لایحه بودجه در دولت نهایی شده/ آمریکا برای بازگشت به مذاکرات باید همه تحریم‌ها را بردارد

Share/Save/Bookmark
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به تعامل خوب دولت و مجلس گفت: لایحه بودجه در دولت نهایی شده و یکشنبه آینده تقدیم مجلس می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در نشست خبری که صبح امروز در باره عملکرد ۱۰۰ روزه دولت برگزار شد،  با اشاره به برنامه های معاونت پارلمانی رییس جمهور برای تعامل بیشتر دولت و مجلس گفت: تلاش شده از حاشیه ها پرهیز کنیم که مطمئنا دود این حاشیه ها به چشم مردم می‌رود.

وی با اشاره تعامل خوب دولت و مجلس گفت: در بحث وزرا با رای بالای نمایندگان مجلس انتخاب شدند ، فقط با توجه به حساسیت های وزارت آموزش وپرورش، رای اعتماد به وزیر این وزارتخانه مقداری طول کشید.

وی گفت: لایحه بودجه در دولت نهایی شده و یکشنبه آینده تقدیم مجلس می‌شود.

حسینی تاکید کرد: ۵۵۷ طرح از سوی مجلس ارائه شده ولی ما باید بیشتر به سمت ارائه لایحه از سمت دولت برویم،  چون دولت کارشناسی بیشتری می تواند انجام دهد، همچنین بار مالی آن در نظر گرفته می‌شود. البته نمایندگان هم حق دارند چون در دولت گذشته کم کاری‌هایی از سوی دولت وجود داشته و نمایندگان مجبور می‌شدند خودشان وارد عمل شوند.

وی افزود: انتظار داریم نمایندگان محدودیت‌های دولت را در نظر بگیرند، گاهی نمایندگان در دیدار با رئیس جمهور لیست بلندی از مسائل حوزه انتخابیه را ارائه می کنند، اما باید این اقدام براساس واقع بینی صورت گیرد.

حسینی تصریح کرد: الان ۳۹ سوال از وزیر نیرو در مورد کم آبی شده، اما وزرای دولت تازه از راه رسیده اند و ما توقع داریم نمایندگان یک مقدار به وزرا فرصت دهند و عملکرد آنها را ببینند. قطعا وزرای جدید نقشی در مشکلات فعلی نداشته اند. البته وزرا در تعامل با مجلس هستند.

وی افزود: ۳۶ نماینده درباره جلوگیری از انتصابات فامیلی تذکر دادند، ما خواستیم مصادیق ارائه شود تا پیگیری کنیم، برخی گفتند نگاه ما ناظر به آینده بوده و خواستیم بعدا چنین انتصاباتی صورت نگیرد، برخی هم گفتند از رسانه ها شنیدیم، لذا ما توقع داریم این مسائل قبل از رسانه ای شدن و مطرح شدن در تریبون سوالات خود را از ما بپرسند و اگر جواب قانع کننده ای نبود می توانند اعلام کنند.

حسینی درباره سوالی پیرامون مذاکرات هسته ای گفت: این بار یک تیم جامع و کامل از وزارتخانه های مختلف با اختیارات کامل راهی مذاکره شده اند و از منافع ملی ما صیانت خواهند کرد.

وی افزود: مهمترین بحث هم این است که آمریکا از برجام خارج شده و الان می‌خواهد به برجام بازگردد، برای همین باید براساس تعهداتی که داشتند تحریم ها را بردارند.

ش
کد مطلب: 437792
مرجع : فارس