تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳
 

روایت منصوب دولت روحانی از شرایط کنونی/ با آمدن رئیسی سه اتفاق مهم در کشور افتاده

Share/Save/Bookmark
 
دعوای بین قوا از بین رفته و در شرایط کنونی مشاهده می‌کنیم نوعی همدلی و همراهی در بین سه قوه به وجود آمده و قوا تلاش می‌کنند به هم کمک کنند که اتفاق مهمی بوده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سید رضا اکرمی نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت روحانی در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان به سه اتفاق مهم در کشور بعد از روی کار آمدن دولت آیت الله رئیسی اشاره کرده است.

به گزارش جهان نيوز، اکرمی گفته است: «در طول مدتی که دولت آقای رئیسی روی کار آمده سه اتفاق مهم در کشور رخ‌داده است.

نخست اینکه دعوای بین قوا از بین رفته و در شرایط کنونی مشاهده می‌کنیم نوعی همدلی و همراهی در بین سه قوه به وجود آمده و قوا تلاش می‌کنند به هم کمک کنند که اتفاق مهمی بوده است. درگذشته بین قوای سه‌گانه تنش و درگیری وجود داشت که امروز این وضعیت وجود ندارد. بدون تردید این وضعیت ازنظر روانی شرایط تصمیم‌گیری را بهتر از گذشته می‌کند و می‌تواند زمینه‌های تصمیم‌گیری‌های مهم را به وجود بیاورد. اگر تصمیمات به‌صورت عقلایی گرفته شود و نهادهای تصمیم گیر به هم کمک کنند امیدوارم که به‌تدریج بهبودی حاصل خواهد شد. این اتفاق نیز نیازمند ارجح دانستن منافع ملی بر منافع شخصی و گروهی است که باید موردتوجه مسئولان مربوطه قرار داشته باشد.

موضوع دوم تلاش دولت است. در طول مدتی که آقای رئیسی مدیریت کشور را به دست گرفته‌اند سفرهای استانی زیادی رفته و نشست‌های زیادی با نخبگان و کارشناسان به‌خصوص درزمینه اقتصادی برگزار کرده‌اند. بدون تردید این تلاش‌ها در تغییر وضعیت اقتصادی و امنیتی تأثیرگذار است و در آینده می‌تواند شرایط را بهتر کند.

نکته سوم به موضوع روابط بین‌المللی بازمی‌گردد. در هفته‌های اخیر مذاکرات ایران و کشورهای غربی آغازشده و از فضای مذاکرات چنین برمی‌آید که کشورهای غربی به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه برخورد با ایران گفت‌وگو، و مذاکره و احترام متقابل است که راه صحیحی نیز است. امیدواریم نتیجه مذاکرات بین ایران و کشورهای غربی درنهایت به نتیجه برسد تا تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران لغو شود. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که مردم به عمل دولت چشم دوخته‌اند و نه شعارهایی که در رقابت‌های انتخاباتی داده‌شده است. مردم باید تغییر و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی را در زندگی خود لمس کنند. تنها در چنین شرایطی است که دولت می‌تواند کارنامه قابل قبولی از خود برجای بگذارد».

ش
کد مطلب: 438481
مرجع : جهان نیوز