تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰
 

تبادل پیام‌های غیر رسمی بین ایران و آمریکا درباره رفع تحریم‌ها

Share/Save/Bookmark
 
با وجود اختلافات عمیق بین رژیم صهیونیستی و آمریکا، صهیونیست‌ها از طریق فرانسه به دنبال اثرگذاری مخربی بر مذاکرات وین هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دور هشتم مذاکرات برای رفع تحریم‌ها در حالی در کمتر از ۲۴ ساعت آینده در وین برگزار می‌شود که پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که هیئت مذاکره‌کننده ایرانی به ریاست علی باقری، قرار است در این دور از مذاکرات، روزهای بیشتری را در وین حضور داشته باشد و احتمالا دور هشتم بیش از ۱۰ روز در جریان باشد.

علی‌رغم فراز و فرودهایی که دور قبلی مذاکرات به همراه داشت، اما در نهایت طرف‌های غربی، درخواست تیم ایرانی برای پذیرش دو سند پیشنهادی کشورمان را پذیرفتند و فضای مذاکرات مثبت است، بنابراین این دور از مذاکرات در خصوص مسائل محتوایی گفتگو خواهد شد و مشخصا توپ در زمین آمریکا و سه کشور اروپایی برای اتخاذ تصمیمات است.

بنابر اطلاع خبرنگار مهر، سه کشور اروپایی به دنبال گنجاندن مسائل موشکی و منطقه‌ای در مذاکرات بوده‌اند که این موضوع با قاطعیت از طرف هیئت مذاکره‌کننده‌ ایرانی رد شده است.

با وجود اختلافات عمیق بین رژیم صهیونیستی و آمریکا، صهیونیست‌ها از طریق فرانسه به دنبال اثرگذاری مخربی بر مذاکرات هستند.

براساس این گزارش، تبادل پیام‌های مکتوب غیررسمی نیز بین هیئت ایرانی و آمریکایی در جریان است و عمده‌ این پیام‌ها در حوزه‌ رفع تحریم‌ها است.

ش
کد مطلب: 438504
مرجع : جهان نیوز