تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۸
 

جریمه غول تجاری ژاپنی به علت نقض تحریم های ایران توسط آمریکا

Share/Save/Bookmark
 
شرکت ژاپنی سوجیتز از سوی مقامات آمریکایی به علت معامله مخفیانه کالاهای ایرانی و نقض تحریم های اقتصادی علیه ایران، چندین میلیون دلار جریمه شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: گلوبال ترد ریویو مدعی شد شرکت ژاپنی سوجیتز از سوی مقامات آمریکایی به علت معامله مخفیانه کالاهای ایرانی و نقض تحریم های اقتصادی علیه ایران، چندین میلیون دلار جریمه شد.

شعبه هنگ کنگ سوجیتز با پرداخت 5.2 میلیون دلار برای مصالحه در مورد اتهام اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر اینکه پرداخت های رزین پلی اتیلن با چگالی بالا با منشا ایرانی (HDPE) را از طریق موسسات مالی آمریکا انجام داده است، موافقت کرد. این ماده در تولید پلاستیک استفاده می شود.

در این مصالحه که توسط اُفک منتشر شده، آمده است: «کارمندانی که برخلاف سیاست ها و رویه های شرکت عمل می کنند» 64000 تن HDPE ایرانی را از یک تامین‌ کننده ناشناس در تایلند خریداری و پس از آن برای خریداران سوجیتز در چین ارسال کردند.

سهام سوجیتز در بورس اوراق بهادار توکیو فعالیت دارد و یک غول تجاری است که در تامین مالی، تولید و توسعه پروژه نیز مشارکت دارد.

بر اساس اعلام اُفک، این شرکت 75.6 میلیون دلار در سال های 2016 و 2018 از بانک هنگ ‌کنگ خود به بانک تامین ‌کننده در تایلند به عنوان پرداخت برای کالاها انتقال داده است. نام هیچ یک از مؤسسات مالی در سند ذکر نشده است.

اُفک پیش از این شرکت ‌هایی در چین، سنگاپور و امارات را هدف قرار داده است و متهم کرده بود که با تولیدکنندگان و بازرگانان نفت ایران تجارت کرده‌ اند.

ش
کد مطلب: 439143