تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰
 

برگزاری نشست کارگروه تدابیر اجرایی در وین

Share/Save/Bookmark
 
جلسه کارگروه سوم با موضوع تدابیر اجرایی با حضور کارشناسان هیأت‌های ایران، اتحادیه اروپا و ۱+۴ در وین در حال برگزاری است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  رایزنی ها در وین بین ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام به منظر رفع تحریم های آمریکا امروز (چهارشنبه) در هتل کوبورگ شهر وین در فرمت ها و سطوح مختلف برگزار شد.

در همین خصوص امروز نشست دوجانبه ای بین علی باقری رئیس هیأت مذاکره‌کننده ایران و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.

از سوی دیگر، علی باقری مذاکره‌ کننده ارشد ایران به همراه انریکه مورا هماهنگ‌کننده مذاکرات و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی نیز در نشستی به گفتگو پرداختند.

در حال حاضر نیز نشست کارگروه سوم با موضوع تدابیر اجرایی با حضور کارشناسان هیأت‌های ایران، اتحادیه اروپا و ۱+۴ در حال برگزاری است.

به گزارش فارس، شهر وین پایتخت اتریش در دور هفتم مذاکرات نیز ۱۴ روز میزبان هیأت‌های مذاکره کننده بود. مذاکراتی که هشتم آذر ماه آغاز و ۱۲ آذر برای مشورت‌ طرف‌های اروپایی درباره دو پیشنهاد طرف ایرانی با تنفسی چند روزه متوقف شد و دوباره ۱۸ آذر ماه از سر گرفته شد. نیمه دوم مذاکرات نیز از ۱۸ آذر ماه آغاز و جمعه ۲۶ آذر ماه با برگزاری نشست اختتامیه کمیسیون مشترک برجام پایان یافت و مقرر شد که هیأت‌ها به پایتخت‌ها مراجعت کنند و بزودی به وین بازگردند که این دور از مذاکرات ششم دی ماه شروع و تا نهم دی ماه ادامه یافت و بعد از تنفسی سه روزه به مناسبت سال نو میلادی مجددا روز دوشنبه ۱۳ دی ماه از سر گرفته شد. «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه بعد از این نشست اعلام کرد که در دور هفتم مذاکرات به دو سند جدید مذاکراتی در موضوع تحریم‌ها و هسته‌ای دست یافتیم که اینها دیگر سند پیش‌نویس مذاکرات ۲۰ ژوئن نخواهند بود، بلکه دو سند جدید است که بر اساس مواضع ایران مبنای مذاکراتی بعدی (دور هشتم) خواهد بود

ش
کد مطلب: 439155