تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵
 

جنگنده‌های سعودی به بیمارستانی در پایتخت یمن حمله کردند

Share/Save/Bookmark
 
حمله صبح امروز جنگنده‌های سعودی به بیمارستانی در جنوب صنعاء، موجب مجروح شدن چهار نیروی کادر درمان این بیمارستان شد که حال دو نفر از آن‌ها وخیم است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:منابع رسانه‌ای یمن اعلام کردند صبح امروز (پنجشنبه، ۱۳ ژانویه)، جنگنده‌های ائتلاف سعودی به بیمارستانی در نزدیکی منطقه «السواد» در شهرستان «سنحان» واقع در جنوب صنعاء حمله کردند.

در نتیجه این حمله چهار نفر از اعضای کادر بیمارستان نمونه «۴۸»، زخمی شدند.

به گفته یک منبع آگاه محلی، جنگنده‌های ائتلاف، محوطه این بیمارستان را طی دو نوبت هدف قرار دادند که طی آن چهار نفر از کادر بیمارستان زخمی شدند که حال دو نفر از آن‌ها وخیم است و به ساختمان بیمارستان نیز آسیب وارد شده است و موجب وحشت بیماران بستری در بیمارستان شد.

این حملات برای هدف قرار دادن شهروندان و مناطق غیرنظامی در سایه سیاست آمریکا در تداوم حملات علیه یمن و کشاندن درگیری به جبهه‌های دیگر صورت می‌گیرد.

چند هفته پیش نیز حمله جنگنده‌های سعودی به بیمارستان «العلیاء» صنعاء، موجی از ترس و وحشت در بیماران و کادر پزشکی ایجاد کرد و خسارات سنگینی به بیمارستان وارد آمد که موجب توقف خدمات‌رسانی به بیماران شد.

«طلعت الشرجبی» سخنگوی شورای عالی امور انسانی یمن در این خصوص گفت: حمله عمدی ائتلاف سعودی به منطقه‌ای پر ازدحام از جمعیت که چند مجتمع پزشکی و درمانی هم در آنجا واقع است، جنایت جنگی تمام عیار برای به رنج انداختن بیش‌تر ملت یمن اتت.

او افزود: همزمان با تشدید حملات ائتلاف سعودی به صنعاء، ما به نهادها در خصوص کاهش برنامه‌های بشردوستانه آنها برای خدمت به فقرا و بیمارستان‌های یمن شکایت کردیم.

ائتلاف سعودی یک منطقه کاملا پزشکی و درمانی را در مرکز صنعاء هدف گرفت که سه بیمارستان خصوصی و دولتی و ده‌ها مرکز تشخیصی و درمانی در آنجا واقع است.در این حملات دستکم ۲۰ نفر زخمی شدند و بیماران از بیمارستان‌های آسیب دیده از حملات تخلیه شدند.

ش
کد مطلب: 439186
مرجع : فارس