تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۹
 

مادورو: به‌زودی به سوریه سفر می‌کنم

Share/Save/Bookmark
 
رئیس‌جمهور ونزوئلا که پیشتر از قصد خود برای سفر قریب‌الوقوع به ایران خبر داده بود به تازگی گفته که قصد دارد به سوریه نیز سفر کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  «نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در مراسم اعطای یک نشان شایستگی (موسوم به نشان «فرانسیسکو د میراندا») به «خلیل بیطار» سفیر سوریه در کاراکاس گفت که قصد دارد به زودی به سوریه سفر کند.

بر اساس گزارش امروز (چهارشنبه) خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، مادورو در این مراسم گفت که اعطای نشان به سفیر بیطار بیانگر دوستی مشترک و علاقه متقابل مردم ضد امپرالیسم و تروریسم ونزوئلا و سوریه است که برای دست‌یابی به رفاه، توسعه اقتصادی مشترک به دنبال صلح هستند.

نیکولاس مادورو اضافه کرد: «ما به تاریخ ملت سوریه و قهرمانی‌های ملت این کشور و قاطعیت آنها و مبارزه‌شان  با سازمان‌های تروریستی علاقه‌مند هستیم.. ما  شجاعت آقای رئیس‌جمهور بشار اسد را ارج می‌نهیم و موضع قهرمانه او را گرامی می‌داریم. او  با کمک متحدانش مانند روسیه، چین، ایران و دیگر ملت‌ها و با حمایت معنوی ونزوئلا شاهکاری تاریخی علیه تجاوز تروریستی آمریکا و همدستان آن کشور در جهت مقابله امپریالیسم  را رهبری کرد».

 مادورو همچنین با تأکید بر اینکه کشور سوریه یکی از مراکز فرهنگی جهان است، خواستار احترام به حق این کشور در بازسازی و دست‌یابی به شکوفایی شد.

اظهارات رئیس‌جمهور ونزوئلا درباره سفر قریب‌الوقوع به سوریه در حالی مطرح شده است که او اوایل دی‌ماه جاری در گفت‌و‌گو با شبکه المیادین گفته بود: «روابط ما همیشه با جمهوری اسلامی ایران، خوب بوده است؛ چه با رئیس جمهور اسبق احمدی نژاد، یا رئیس جمهور سابق روحانی یا رئیس جمهور کنونی رئیسی. دو بار با او، تلفنی صحبت کردم و بر سر چندین طرح جدید و تشکیل کمیته دولتی مشترک توافق کردیم که شامل همکاری بین ایران و ونزوئلاست... در پاسخ به دعوت رئیسی، بزودی به تهران خواهم رفت تا از نزدیک مذاکره کنیم و معاهدات جدیدی، امضا کنیم

ش
کد مطلب: 439434