تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲
 

حکومت وظیفه دارد عزتمندانه از زنان سرپرست خانوار حمایت کند

Share/Save/Bookmark
معاون امور بانوان رئیس‌جمهور گفت: حکومت وظیفه دارد عزتمندانه از زنان سرپرست خانوار حمایت کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: انسیه خزعلی معاون امور بانوان رئیس‌جمهور صبح امروز یکشنبه (3 بهمن ماه)  به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در نشست بزرگداشت روز زن، اظهار داشت: محرومیت زدایی از اقشار ضعیف و زنان سرپرست خانوار و عدالت محوری از برنامه های اصلی دولت سیزدهم در حوزه زنان  است.

وی ادامه داد: حدود ۳/۵ میلیون زن سرپرست خانوار داریم. حکومت وظیفه دارد عزتمندانه از این زنان حمایت کند. مشکلات مختلف این زنان مسئولیت ما را بیشتر می کند.

معاون امور بانوان رئیس‌جمهور گفت: مسئله معیشت دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار است. افزایش طلاق و کاهش ازدواج هم تعداد زنان سرپرست و خودسرپرست را افزایش داده است. ساماندهی مشاغل خانگی و وصل کردن آنها با واسطه به کارآفرینان از جمله برنامه های معاونت زنان ریاست جمهوری برای حل مشکلات معیشتی این زنان است‌.

خزعلی با اشاره به آسیب های اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار، گفت: تلاش ما کاهش این آسیب ها است. مشاوره دادن قبل ازدواج و بعد ازدواج را برای کاهش طلاق  اجرایی کرده ایم. به دنبال فرهنگ سازی برای جلوگیری از طلاق هستیم. در معاونت هم برنامه افزایش جمعیت را در دستور کار قرار داریم اما دستگاه های دیگر هم در این زمینه وظیفه دارند.

وی گفت: عدالت جنسیتی و حتی عدالت فراگیر از جمله کودکان را  دنبال می کنیم. در برنامه ششم توسعه، عدالت جنسیتی دیده شده که دیکته شده از مجامع  بین المللی است که این شاخص های حتما تعدیل می شود و همچنین به آن ها اضافه خواهد شد.

ش
کد مطلب: 439576
مرجع : فارس