تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰
 

آقای همتی! با شما که نمی‌شود/ ماجرا چیست؟

Share/Save/Bookmark
 
هرچند که در ایام انتخابات بسیاری از اصلاح طلبان از همتی اعلام حمایت کردند اما حال که تکلیف انتخابات مشخص شده و دولت سیزدهم به صورت جدی و فعال وارد کار شده دیگر اصلاح طلبان هم همتی را جدی نمی گیرند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کسب 2.5 میلیون رای و کسب جایگاه سومی، پایان بخش فعالیت انتخاباتی عبدالناصر همتی به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان و اعتدالیون در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بود.

رئیس بانک مرکزی در دولت روحانی که در مناظرات نشان داد نه حرف جدیدی برای گفتن دارد و صرفا امیدوار بود تا با چند طعنه و کنایه نخ نما و پوچ سیاسی که آن هم برایش می‌نوشتند، بتواند چند رای جمع کند.

حالا پس از شروع به کار دولت سیزدهم، همتی به ظن اینکه او رقیب رئیسی بوده، سعی می کند جسته و گریخته خودی نشان دهد و با پست و توئیت خود را منتقد و ارزیاب دولت رئیسی نشان دهد؛ روندی که در در روزهای اخیر شدت گرفته است.

شرق: همتی میخواهد اپوزیسیون دولت رئیسی شود
در همین باره روزنامه شرق در گزارشی پیرامون افزایش تحرکات همتی نوشته است: فاصله انتقادات عبدالناصر همتی از رئیسی کم و کمتر می‌شود. به نظر می‌رسد او در حالا تبدیل‌کردن شمایل خود به یک منتقد جدی دولت فعلی است. این اتفاقی است که پیش‌تر هم برای دیگر رقبای انتخاباتی رخ داده بود.

همتی در تازه‌ترین تحرکات خود، نسبت به ابعاد آماری ادعای افزایش 40 درصدی ارزش صادرات نفتی واکنش نشان داده و در آخرین مورد هم با اعتراض به اخراج دو استاد دانشگاه، رئیسی و همسرش را مورد پرسش قرار داده است.

او می‌خواهد خود را به نوعی اپوزیسیون دولت رئیسی نشان دهد یا شاید تمایل داشته باشد محور دولت در سایه خودش باشد. انتقادهای او از رئیسی در شرایطی ابراز می‌شود که او در تمام ماه‌های بعد از انتخابات که اصلاح‌طلبان در مواجهه با دولت سیزدهم طریقه سکوت را در پیش گرفته بودند، همتی دست‌کم در چند مقطع انتقادهایی را به دولت مطرح کرده است. مثلا چند ماه پیش بود که او به سخنان احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، واکنش نشان داد.

با شما نمی‌شود
هرچند که در ایام انتخابات بسیاری از اصلاح طلبان از همتی اعلام حمایت کردند اما حالا که تکلیف انتخابات مشخص شده و دولت سیزدهم به صورت جدی و فعال وارد کار شده دیگر اصلاح طلبان هم همتی را جدی نمی گیرند و شاید هم اساسا این تحرکات همتی برای آن باشد از انزوای سیاسی خود جلوگیری کند. چراکه نام همتی وقتی مطرح شد که گزینه های مدنظر اصلاح طلبان، علی رغم شهرت و هیاهویی که داشتند نتوانستند به علت موارد درج شده در کارنامه‌شان از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند. فرض دیگر آن است که همتی به گمانِ اشتباه نارضایتی مردم تصور می‌کند می تواند به عنوان رقیب قبلی رئیسی و اپوزیسیون فعلی در انتخابات بعدی توفیقی کسب کند!

با هر تفسیر باید به آقای همتی عبارت ماندگار آیت الله رئیسی در مناظره انتخاباتی را یادآوری کرد. به هنگام تحرکات عدیده دو نامزد اصلاح طلبان در مناظرات که سعی می کردند به هرقیمتی حتی با تهمت و اهانت آیت الله رئیسی را خطاب قرار داده و به ظن خود دوقطبی درست کرده و وزنی برای خود ایجاد کنند، آقای رئیسی صرفا با یک جمله تصورات شکل گرفته را بر باد داد و گفت: «با شما که دوقطبی درست نمی‌شود». ظاهرا باید بار دیگر این جمله ماندگار را به جناب همتی یادآوری کرد تا وقتشان را با خام اندیشی در این مسیر تلف نکند.

ش
کد مطلب: 439588
مرجع : جهان نیوز