تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰
 

بانک مرکزی به تبعات حضور مدیران دوتابعیتی در بانک‌ها توجه کند

Share/Save/Bookmark
 
عضو کمیسیون برنامه مجلس گفت: مدیران دو تابعیتی نگاه به خارج از کشور داشته و حضور آنها در رأس یک بانک می‌تواند تبعات امنیتی و اقتصادی برای کشور داشته باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه امروز مجلس و در جمع خبرنگاران با اشاره به تخلفات مدیرعامل یک بانک خصوصی و دو تابعیتی بودن وی اظهار داشت: دولت‌های سابق و فعلی بارها مشکلات و درد مردم را گفته‌اند  اما هیچگاه بانک‌ها‌ قدمی برای رفع این مشکلات برنداشته اند.

وی افزود:‌دولت آیت‌الله رئیسی مستمراً در مورد اینکه بانک‌ها باید در خدمت مردم باشند اظهاراتی داشته و بارها گفته‌اند که نبایستی سود مرکب گرفته شود و حتی رئیس کل بانک مرکزی هم در این باره اظهاراتی داشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: متأسفانه پالایش جدی در مدیران بانکی صورت نگرفته است و بایستی مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی و هیأت مدیره آنها را به صورت دقیق رصد کرده و اجازه ندهیم مدیران ضعیف و دوتابعیتی در آنجا رسوخ کنند.

کوچکی‌نژاد گفت: وقتی یک مدیر دو تابعیتی لندن‌نشین سیاست‌های پولی و بانکی کشور را قبول ندارد چرا باید در آنجا حضور داشته باشد. این در حالی است که این مدیران دو تابعیتی نگاه به خارج از کشور داشته و حضور آنها در رأس یک بانک می‌تواند تبعات امنیتی و اقتصادی برای کشور داشته باشد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد مدیران دوتابعیتی بانک‌ها حساسیت بالایی دارند و از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد می‌خواهم با مدیران عامل دوتابعیتی بانک‌ها برخورد کند؛ دستگاه‌های نظارتی و امنیتی بایستی سفرهای متعدد این مدیر دوتابعیتی لندن‌نشین را رصد کرده و مانع از استمرار مدیریت چنین افرادی شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: وقتی خانواده یک مدیر دوتابعیتی در لندن سکونت دارند و فرزندانش هم در آن کشور متخاصم زندگی می‌کنند قطعاً پدرشان هم در بخش‌ مدیریتی پولی و بانکی کشور جایگاهی نبایستی داشته باشد و اگر هم مدیریت این مدیر دوتابعیتی بانکی ادامه پیدا کند بایستی مجلس به سمت تحقیق و تفحص از این افراد گام بردارد.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: مدیر دوتابعیتی لندن‌نشین قطعاً درکی از وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در شرایط فعلی ندارد.

ش
کد مطلب: 439736