تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹
 

گزارش «امیرعبداللهیان» به مجلس درباره مذاکرات برجامی وین/همچنان مسائلی در مذاکرات باقی مانده است

Share/Save/Bookmark
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جزئیات جلسه امروز اعضای این کمیسیون با امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه را تشریح کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  محمود عباس‌زاده مشکینی در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی امروز (چهارشنبه 6 بهمن) با وزیر امور خارجه، گفت: آقای امیرعبداللهیان برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارشی از روند مذاکرات با کشورهای گروه 1+4 در نشست کمیسیون حضور پیدا کرد.

وی بیان کرد: نمایندگان برای مذاکرات پیشنهاداتی ارائه کردند که وزیر با تعامل به این پیشنهادات گوش داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: وزیر تاکید کرد که تا امروز مذاکره مستقیم با آمریکایی‌ها نداشته‌ایم و مذاکرات با اعضای گروه 1+4 تاکنون به خوبی پیش رفته است. دریافت تضمین‌های عینی و جامع برای ما مهم است و در این میان بر راستی‌آزمایی تأکید داریم، تاکنون پیشرفت‌هایی صورت گرفته اما همچنان مسائلی باقی مانده است.

عباس‌زاده تاکید کرد: غرب به دنبال امتیازگیری از ایران است و با پروژه‌های نخ‌نما تلاش دارند در بین مردم ایجاد استرس کنند که به هدفشان نمی‌رسند. آنچه مهم است رسیدن به توافق، پایدار، با اصالت، جامع و برد-برد هستیم که با راهنمایی مقام معظم رهبری انتظارات مردم در چارچوب منافع کشور محقق می‌شود.

وی ادامه داد: ایران خواهان توافق دائم و پایدار است؛ با این حال باید برد-برد باشد تا هم نگرانی طرف مقابل برطرف و هم مطالبات منطقی و قانونی ایران که رفع تحریم‌هاست محقق شود. طرف مقابل می‌خواهد توافقی موقتی باشد که بتواند هر زمان زیر آن بزند.

ش
کد مطلب: 439773
مرجع : تسنیم