تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶
 

آمادگی ایران برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با اند‌ونزی

Share/Save/Bookmark
 
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه آمادگی ایران را برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با اندونزی و به کارگیری مکانیسم تهاتر برای گسترش روابط تجاری بین دو کشور اعلام کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «رحمت گوبل» نایب رئیس مجلس نمایندگان مردم اندونزی امروز (شنبه) با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

رحمت گوبل نایب رئیس مجلس نمایندگان مردم اندونزی در امور صنعت و توسعه در دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، هدف از سفرش به تهران را پیگیری توافقات و تفاهمات بین مقامات‌ دو کشور بیان و بر ارتقای روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی بعنوان دو کشور  مهم در دو نقطه استراتژیک تاکید کرد. 

نایب رئیس مجلس نمایندگان مردم اندونزی همچنین با اشاره به توانمندیهای علمی و فناوری و منابع ایران، آمادگی پارلمان اندونزی را برای توسعه همکاری با ایران بخصوص در زمینه های اقتصادی و تجاری اعلام کرد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز ضمن اشاره به روابط دوستانه دو کشور ایران و اندونزی به تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه نانو فناوری، بایوتکنولوژی، ترانزیت، شبکه ریلی و منابع معدنی و انرژی پرداخت و خواهان تمرکز بر ارتقای روابط در این حوزه ها شد. 

صفری در ادامه با تاکید بر امکان افزایش حجم روابط تجاری بین دو کشور و معرفی بندر چابهار بعنوان یک نقطه ترانزیتی مهم و امن برای کالاهای صادراتی اندونزی و امکان صدور آن به کشورهای منطقه از جمله آسیای میانه و قفقاز، آمادگی کشورمان برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری و به کارگیری مکانیسم تهاتر را برای گسترش هر چه بیشتر روابط تجاری بین دو کشور اعلام کرد.

ش
کد مطلب: 442947