تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷
 

سازمان‌ملل: قربانیان غیرنظامی جنگ اوکراین هزاران نفر بیش از آمار رسمی است

Share/Save/Bookmark
 
یک مقام سازمان ملل روز سه‌شنبه گفت که تعداد قربانیان غیرنظامی جنگ اوکراین هزاران نفر بیش از آمار رسمی منتشر شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  در حالی که آمارهای رسمی، تعداد کشته شدگان غیرنظامی در جنگ اوکراین را سه هزار و ۳۸۱ نفر نشان می‌دهد، اما یک مقام سازمان ملل روز سه‌شنبه گفت که هزاران نفر بیش از این آمار در جنگ اوکراین کشته‌ شده‌اند.

این در حالی است که «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز سه‌شنبه از اتحادیه اروپا درخواست کرد تا بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه که شامل تحریم نفتی است اعلام شود.

منابع خبری بعد از ظهر دوشنبه به وقت تهران از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای پیشبرد تحریم‌های جدید علیه روسیه خبر داده‌اند.

«اورسولا فوندرلاین» رئیس کمیسیون اروپا در روزهای گذشته از آماده شدن ششمین بسته تحریمی علیه روسیه که شامل تحریم تدریجی واردات نفت از این کشور است خبر داده بود.

به نوشته وبگاه «پولیتیکو» رئیس کمیسیون اروپا به مجارستان سفر می‌کند تا با «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان دیدار و او را متقاعد کند که از پیشنهاد  برای ممنوعیت واردات نفت روسیه از اتحادیه اروپا حمایت کند.

در چند روز گذشته، مجارستان طرح‌هایی را برای تحریم‌های سراسری اتحادیه اروپا علیه صنعت نفت ولادیمیر پوتین، که فون در لاین در چهارم ماه مه پیشنهاد کرد، مسدود کرده است. ضربه زدن به فروش نفت روسیه برای محدود کردن یک جریان درآمد کلیدی که بودجه جنگ پوتین در اوکراین را تامین می‌کند، حیاتی تلقی می‌شود.

با وجود این روزنامه فایننشال‌تایمز گزارش داده اتحادیه اروپا از برنامه خود برای ممنوع کردن حمل نفت خام روسیه توسط صنعت کشتی‌رانی بروکسل عقب‌نشینی کرد. این روزنامه نوشته اتحادیه اروپا بر سر این تحریم‌ها به توافق نرسیده، اما کمیسیون اروپا هنوز قصد دارد شرکت‌های اروپایی را از صدور بیمه برای نفت‌کش‌های حامل نفت خام روسیه منع کند. هدف از این اقدام، محدود کردن توانایی روسیه برای انتقال نفت خام است.

از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه)، کشورهای غربی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به منظور منزوی کردن مسکو در جامعه بین‌الملل، از انواع فشارها و تحریم‌ها علیه این کشور استفاده کنند.

ش
کد مطلب: 443056