تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸
 

سردار سلامی: سپاه محصول ۴۳ سال تجربه جهاد در میدان‌های سخت است

Share/Save/Bookmark
 
فرمانده کل سپاه گفت:پاسداران کسانی هستند که هرگاه آرایش قدرتمند جبهه دشمن را می‌بینید نه تنها هراسی به دل راه نمی‌دهید بلکه قلب‌های شما مطمئن است و بر ایمان شما افزوده می‌شود؛ ما محصول ۴۳ سال تجربه جهاد در میدان‌های سخت، در تنگناها، کمبودها و نابرابری‌ها هستیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع پاسداران تیپ مردم پایه سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه جد، عبادت و قیام جوهر پاسداری است و این شاخصه‌ها در کنار مهارت تکنیکی و آمادگی جسمانی از هر انسانی اسطوره می‌سازد، اظهار کرد: شرافت، امنیت، اقتدار و آرامش ما همه مدیون جانبازی‌ها، فداکاری‌ها و خون پاک مردم غیور این ملت است.

وی خطاب به پاسداران سپاه نینوا استان گلستان گفت: شما مصداق بارز آیه ۲۳ سوره احزاب «وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُواْ تَبْدِیلًا» بوده و در انتظار جهاد و شهادت هستید، در ادامه راه شهیدانی که بر وعده خودصادق ماندند و به عهد خود با خدا وفا کردند و موجبات آبرو، شرف و کرامت برای ملت عزیز و امت اسلام شدند.
 


فرمانده کل سپاه ادامه داد: شما پاسداران کسانی هستید که هرگاه آرایش قدرتمند جبهه دشمن را می‌بینید نه تنها هراسی به دل راه نمی‌دهید بلکه قلب‌های شما مطمئن است و بر ایمان شما افزوده می‌شود، ما محصول ۴۳ سال تجربه جهاد در میدان‌های سخت، در تنگناها، کمبودها و نابرابری‌ها هستیم.

سلامی افزود: تجربه گرانسنگ دوران جهاد در مقابل دشمنان خداوند این نکته را منعکس کرد که عنصر ایمان تعیین‌کننده اصلی میدان‌های نبرد بوده و دوران دفاع مقدس مثال بارزی از این حقیقت است که سرنوشت میدان را مردانی پاک و با ایمان مشخص کردند.

وی ضمن اشاره به حوادث منطقه بیان کرد: ما در سوریه، عراق، یمن و افغانستان به این تجربه رسیدیم که اگر به موقع عمل نکنیم، به سرعت در سنگرها حاضر نباشیم و مقدمات نبرد را از قبل آماده نکرده باشیم دشمن بر ما غلبه کرده، سرزمینمان را ویران و مردم را آواره خواهد کرد و این ارمغان دشمن ما است.
 


یادگار هشت سال دوران دفاع مقدس اذعان کرد: اسلام برای جاری شدن نیاز به حاکمیت دارد و حاکمیت برای بقا نیازمند قدرت و اقتدار بوده و قوی شدن راه ما است.

سلامی افزود: شما پاسداران انقلاب اسلامی که برای دفاع از یکدیگر سبقت گرفته و مشتاق جهاد و در آرزوی شهادت هستید، در طول زمان باید همواره آمادگی جسمانی و رزم خود را بالا نگه دارید.

وی خاطرنشان کرد: تهجد، عبادت و قیام جوهر پاسداری است و این شاخصه‌ها در کنار مهارت تکنیکی و آمادگی جسمانی از هر انسانی اسطوره می‌سازد.

ش
کد مطلب: 443323
مرجع : فارس