تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴
 

معاون وزیر نیرو: تا پایان دولت سیزدهم شهر دارای تنش آبی در کشور نخواهیم داشت

Share/Save/Bookmark
 
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان دولت سیزدهم شهر دارای تنش آبی در کشور نخواهیم داشت، گفت: اولویت اول محل تامین آب استان هرمزگان باید شیرین سازی آب دریا باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:   محسن بختیار معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو امروز جمع مدیران زیر مجموعه وزارت نیرو در استان هرمزگان با تاکید بر تحقق این برنامه افزود: علاوه بر پایان تنش آبی در شهرها هدف گذاری برای روستاها نیز صورت گرفته و تا پایان دولت شاخص بهره مندی روستاها باید به ۹۰ درصد برسد.

به گفته وی، نیاز مالی، برنامه زمانبندی این پروژه‌ها نیز مشخص شده و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است و امیدوارم مدیران حوزه آب و برق برای تحقق این نقشه راه تمام تلاش خود را بکار گیرند تا برنامه دولت سیزدهم در این زمینه‌ها محقق شود.

 

اولویت اول تأمین آب هرمزگان باید از محل آبشیرین‌کن‌ها باشد

معاون وزیر نیرو، استفاده از ظرفیت آب‌شیرین‌کن ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: اولویت اول محل تامین آب استان هرمزگان باید شیرین سازی آب دریا باشد.

بختیار با اشاره به صنعتی بودن هرمزگان، تصریح کرد، صنایع در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خود باید برای اجرای پروژه های آبرسانی وارد میدان شوند.

به گفته وی، در سایر استان های صنعتی از این ظرفیت استفاده شده است و ضروری است صنایع هرمزگان نیز در حوزه آبرسانی ورود کنند.

 اکنون بیش از 200 شهر کشور در تنش آبی قرار دارند.

ش
کد مطلب: 443324
مرجع : فارس