تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹
 

جشن پویش «عزیزم حسین» برگزار شد

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:   قرار و وعده‌ای شده بود از میلاد امام حسین، زمانی که نماهنگ مداد رنگی با نوای رضا هلالی و گروه سرود احلی من العسل منتشر شد و بعد از آن موسسه ماوا پویش عزیزم حسین را راه انداخت تا کودکان دهه هشتادی و دهه نودی نقاشی حرم امام حسین را بکشند و این سرود را بخوانند و فیلم ارسال کنند. این پویش به دلیل شعر بسیار خوب و کودکانه‌اش که سروده سیدجواد پرئی بود با استقبال بالای کودکان در سراسر کشور و حتی فراتر از مرزها در ۶ کشور دیگر هم با استقبال کودکان مواجه شد و فیلم‌هایی از همخوانی کودکان ارسال شد.

در نهایت فراخوان این پویش به پایان رسید و نوبت به اختتامیه و جشن پایانی این پویش رسید که بنا شد عصر امروز کودکان دهه نودی و دهه هشتادی به ورزشگاه شهید شیرودی بیایند تا با حضور رضا هلالی و محمدحسین پویانفر سرودهای «عزیزم حسین»، «دریای آرامش» و «عشق یعنی به تو رسیدن» همخوانی کنند. از ساعت ١۵ که قرار آغاز مراسم بود خیابان‌های منتهی به ورزشگاه غلغله بود و جمعیت بسیاری راهی ورزشگاه شدند. از ساعت ١۶ مراسم آغاز شد و اول عمو روحانی با خنده و شوخی مراسم را آغاز کرد تا نوبت به حضور مداحان رسید.

رضا هلالی و محمدحسین پویانفر که بنا داشتند بالای سن بروند در زمان عبور از میان بچه‌ها با اتفاق جالبی روبه‌رو شدند و کودکان آن‌ها را در آغوش می‌گرفتند و از حضورشان خوشحالی می‌کردند. این دو مداح سرودهای مختلف را با کودکان همخوانی کردند و این کودکان کم سن و سال تمام شعرها که مدح اهل بیت و شوق زیارت اهل بیت بودند را حفظ کرده‌ بودند، با آن‌ها همخوانی می‌کردند. در حاشیه این مراسم هم کودکان نقاشی‌های حرم امام حسین را رنگ آمیزی کرده بودند که فضای بسیار زیبا و شادی را برای آنان رقم زده بودند.

اتفاق جالب این برنامه به پیشنهاد محمدحسین پویانفر رقم خورد و او و هلالی به همراه کودکان سرود «سلام فرمانده» را همخوانی کردند که نشان دهند، اختلاف و رقابتی با تولیدکنندگان آن مراسم ندارند و همه دغدغه کار در حوزه کودک و تربیت نسلی را دارند و هدفشان تربیت نسل آینده براساس مفاهیم اهل بیت است. پایان بخش این برنامه هم قرعه کشی پویش عزیزم حسین بود تا ١٠ کودک با خانواده‌شان راهی کربلا شوند.

ش
کد مطلب: 443457
مرجع : فارس