تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱
 

پنج اثر پرفروش‌ انتشارات انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کتاب‌های «جهاد تبیین»، «رساله‌ آموزشی جلد اول: احکام عبادات»، «تفسیر سوره حمد»، «بسته‌ محصولات فرهنگی سرباز» و «تفسیر سوره حشر» پنج عنوان از پرفروش‌های انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. «جهاد تبیین» موضوعی است که در بیانات حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای بارها مورد تأکید و اشاره قرار گرفته و رهبر انقلاب اسلامی ابعاد مختلف آن را توصیف کرده‌اند. ایشان «جهاد تبیین» را یک فریضه‌ قطعی و فوری می‌دانند و در این عرصه، هرکسی که می‌تواند باید اقدام کند و سکوت در برابر تحریفات جایز نیست.

«رساله‌ آموزشی جلد اول: احکام عبادات، مشتمل بر مسائل فقهی مهم و مورد ابتلاء در موضوع احکام عبادی است که با رویکرد آموزشی تدوین شده و براساس آخرین و جدیدترین فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) تنظیم شده است. در این مجموعه احکام عبادات در ابواب فقهی تقلید، طهارت، نماز، روزه، خمس، انفال، جهاد و امر به معروف و نهی از منکر در قالب ۷۷ درسنامه‌ آموزشی ارائه شده است. کتاب تفسیر سوره حمد، متن ویراسته‌ جلسات تفسیر این سوره است که در دوران رهبری معظم‌له در طی سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور دانشجویان برگزار شده است.

«بسته‌ محصولات فرهنگی سرباز» شامل ۲۱ کارت پستال از عکس‌های دیده نشده و کمتر دیده شده‌ شهید حاج قاسم سلیمانی، پوستر «یا حسین فرماندهی از آن توست»، کتاب مصور قاف شامل خاطرات حاج قاسم، کتاب یاران سلیمانی شامل بیانات مقام معظم رهبری در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم است. کتاب تفسیر سوره حشر نیز متن ویراسته‌ جلسات تفسیر این سوره است که در دوران مسئولیت ریاست جمهوری آیت الله العظمی خامنه‌ای در جمع پاسداران و اعضای دفتر ریاست جمهوری در طی ده جلسه از هجدهم تا بیست و سوم مهرماه ۱۳۶۱ صورت گرفته است.

ش
کد مطلب: 443463
مرجع : فارس