تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸
 

رئیس‌جمهور جلوی نفوذ رانت‌خواران به دولت را بگیرد

Share/Save/Bookmark
 
نماینده دشتستان در مجلس گفت: رئیس جمهورتا دیر نشده جلوی نفوذ رانت خواران به دولت را بگیرد؛ زیرا این نفوذ از جاسوس دشمن هم ویران کننده تر است و نتیجه آن خیانت به کشور است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه یکم خردادماه مجلس در نطق میان دستور خود اظهار داشت: سال گذشته رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان توصیه هایی را بیان کردند که انتظار می رفت مجلس انقلابی جهت تحقق آن ها اقدام کند، اما قالب توصیه های رهبر انقلاب همچنان روی زمین مانده است که انتظار می رود مجلس در خط ولایت باشد.

وی در ادامه در خصوص عادلانه کردن پرداخت یارانه ها گفت: مجلس از این اقدام دولت حمایت می کند اما باید در این طرح از محرومان و مستضعفان حمایت.

نماینده مردم دشتستان تصریح کرد: بسیاری از کالاها در صف گرانی قرار دارند که دولت باید فکری به حال مدیریت بازار کند.

رضایی خاطر نشان کرد: کسانی که تا دیروز با علی برکت الله به دنبال مدیریت کشور بودند، امروز منتقد دولت شده اند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: تا دیر نشده است جلوی نفوذ رانت خواران به دولت را بگیرد؛ این نفوذ از جاسوس دشمن هم ویران کننده تر است و نتیجه آن خیانت به کشور است.

 

وی ضمن گرامیداشت سالروز عملیات فتح خرمشهر اظهار داشت: ان شا الله خرمشهرهای اقتصادی، معیشتی و اجتماعی هم فتح شود.

وی افزود: متاسفانه قالب توصیه های رهبر انقلاب همچون پرهیز از اقدامات هیجانی، عدم دخالت نمایندگان در انتصابات و امنیت کار کارشناسی همچنان روی زمین مانده و انتظار می رود مجلس در ادامه در خط ولایت باشد.

نماینده مردم دشستان در مجلس با بیان اینکه مجلس در موضوع طرح عادلانه کردن پرداخت یارانه ها از دولت حمایت می کند، گفت: در اجرای این طرح، حمایت از محرومان و مستضعفان دیده شود و قانون مصوب مجلس به طور دقیق اجرا شود.

عزیزی خاطر نشان کرد: برخی از اجناس و اقلام مورد نیاز مردم بدون هیچ توجیه منطقی گران شده یا در صف گرانی قرار دارند که دولت باید برای آن فکری کند.

وی تصریح کرد: به هر بهانه ای ولو یک سفر خارجی و داشتن خودرو یارانه میلیون ها نفر قطع شده است؛ از طرف دیگر بسیاری از اشراف و ثروتمندان یارانه دریافتی می کنند که انتظار می رود دولت یارانه جا ماندگان و کم بضاعتان را بر قرار کند.

رضایی با تاکید بر اینکه دولت باید برای اجرای این طرح بزرگ، افکار عمومی و مردم را با خودش همراه کند، تصریح کرد: غرب زدگان داخلی که فجایع کشور محصول مدیریت پرخسارت ایشان است را باور نکنیم.

وی ادامه داد: کسانی که تا دیروز پشت سیستم ویدئو کنفرانس می نشستند و با گفتن علی برکت الله به دنبال مدیریت کشور بودند و اقتصاد ویران امروز حاصل ندانم کاری های دیروز آنان است، امروز منتقد دولت شده اند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس بیان داشت: متاسفانه این روزها صدای پای فساد در دولت شنیده می شود، این مسئله زیبنده دولتی که با شعار مبارزه با فساد روی کار آمده است، نیست که در آن همچنان زالو صفتان و منفعت طلبان و کاسبان بی سواد جولان دهند و به ریش مردم بخندند.

رضایی خطاب به رئیس جمهور گفت: تا دیر نشده است جلوی نفود رانت خواران و لابی های کثیف به ویژه در مراکز اقتصادی را بگیرید؛ این نفوذ از نفوذ جاسون دشمن هم خطرناک تر و ویران کننده تر بوده و نتیجه آن خیانت به کشور و مردم و شخص رئیس جمهور است.

وی در خصوص افزایش حقوق کارگران تابع قانون کار که شاغل در دستگاه های جرایی هستند، گفت: انتظار می رود دولت مصوبه مجلس را اجرایی و مصوبه غیر قانونی هیئت وزیران را ابطال کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس عنوان کرد: بسیاری از کارگران شرکتی و قراردادی در دستگاه های اجرایی در مراجعه به نمایندگان درخواست تبدیل وضعیت دارند و از تبعیض میان کارکنان دولت شاکی هستند؛ بین کارمندان دولت تبعیض قائل نشویم، اجازه ندهیم شکاف اجتماعی ایجاد شود.

رضایی ادامه داد: قرار بود در این دولت  مدیریت های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در استان بوشهر به نیروی های توانمند بومی واگذار شود اما شاهد بودیم متاسفانه بی توجهی محض حضرات به دستور رئیس جمهوری و مطالبه مردم استان بوده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه باندهای مافیایی نمی گذارند دستورات رئیس جمهور اجرا شود؛ نگذارید متخصصان و نخبگان استان بوشهر بگویند چون در دولت پارتی نداریم به ما بهایی داده نمی شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس افزود: این چه وضعی است که داماد پرحاشیه فلان فرد محترم بدون هیچ سابقه ای بزرگترین مناصب را در استان بوشهر عهده دار می شود اما متخصصان بومی بوشهر راهی برای پیشرفت ندارند.

رضایی ادامه داد: به این ظلم نابخشودنی باید پارتی بازی در استخدام نیروها و بی مسئولیتی اجتماعی در برابر مردم استان هم اضافه کرد.

وی افزود: بساری از مردم استان در فقر هستند و جوانانش کار ندارند و بیمارستان هایش ورشکسته و دانش آموزان ان در مدارس کانکسی درس می خوانند؛ مواد خام را از این استان می برند و با تصمیم غیر کارشناسی با آن اشتغال ایجاد می کنند، اگر صنعتی هم در استان ایجاد شود جوانان ما در آن جایی ندارند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: دشستان تشنه است و داماداران و روستاییان و عشایر و کشاورزان آب ندارند هنوز 40 روستای آن آب آشامیدنی سالم ندارد؛ به داد دشتسان برسید.

رضایی با بیان اینکه ز وزارت بهداشت انتظار داریم تا بیمارستان 17 شهرویر را تکیمل کند، گفت: بسیاری از پروژه های دشستان متاسفانه بر روی زمین مانده است که انتظار داریم دولت نسبت به تکیمل این پروژه ها اقدام کند.

ش
کد مطلب: 443473
مرجع : فارس