تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹
 

رای مردم به رئیسی یعنی بازگشت به شعارهای انقلاب اسلامی

Share/Save/Bookmark
رای مردم به رئیسی یعنی بازگشت به شعارهای انقلاب اسلامی
 
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: مردمی بودن دال مرکزی انقلاب اسلامی است و رای مردم به آقای رئیسی یعنی بازگشت به شعارهای انقلاب اسلامی.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری صبح امروز دوشنبه (30 خردادماه) در همایش حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت با بیان اینکه شعار دولت سیزدهم مردمی بودن است، اظهار داشت: مردمی بودن دال مرکزی انقلاب اسلامی است و رای مردم به آقای رئیسی یعنی بازگشت به شعارهای انقلاب اسلامی. این شعار باید خود را در سیاست‌های دولت نشان دهد.

وی با بیان اینکه باید مفهوم مردمی بودن و جمهوریت مشخص شود، افزود: همه گفتمان‌ها به تببین و تئوری پردازی نیاز دارند. تبیین جنبه نظری گفتمان عدالت و جمهوریت بسیار ضروری است.

خیاطیان گفت: معتقدیم مردم باید در همه صحنه‌ها حضور داشته باشند چراکه جمهوریت فقط به معنای حضور مردم پای صندوق رای نیست. جمهوریت باید به لحاظ نظری تعریف شود. دولت‌های مختلف به موضوع عدالت پرداخته اند، اما در این زمینه به تعبیر رهبر انقلاب، عقب ماندگی داریم و شرایط ما در این زمینه در شان جمهوری اسلامی نیست. این مفهوم نیز نیاز به تبیین دارد.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در پایان تصریح کرد: مردمی بودن باید خود را در اقتصاد نشان دهد. الگوی مردمی کردن اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی، آموزش و سلامت مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و اسناد بالا دستی را باید در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تهیه کنیم.

کد مطلب: 444170