پرواز پهپادهای ناشناس در شمال اراضی اشغالی

1 تير 1401 ساعت 13:15

خبرنگار شبکه «المنار» با انتشار تصویری گزارش داد که در شمال اراضی اشغالی در نزدیکی خطوط مرزی با لبنان پرنده‌های بدون‌سرنشین ناشناسی بر فراز شهرک‌های صهیونیستی رویت شده‌اند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: خبرنگار شبکه «المنار»، بامداد امروز (چهارشنبه)، از پرواز پرنده‌های ناشناس در شهرک‌های صهیونیستی در شمال اراضی اشغالی خبر داد.
«علی شعیب» خبرنگار شبکه المنار که رویدادهای خطوط مرزی لبنان و فلسطین اشغالی را پوشش می‌دهد و به ثبت و ضبط حوادث در این مناطق می‌پردازد، با انتشار تصویری در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر خبر داد که پهپادهای کوچکی در آسمان شهرک‌های شمالی اراضی اشغالی در مجاورت مرز با لبنان رویت شده‌اند.
خبرنگار المنار در ادامه اشاره کرد که برخی از رسانه‌های وابسته رژیم صهیونیستی نیز درباره احتمال وجود اجسامی در حریم هوایی شمالی فلسطین اشغالی گزارش‌هایی منتشر کردند؛ اما این گزارش‌ها تأیید نشد.
منابع یادشده مدعی شدند که اقدام خاصی صورت نگرفت و امور به صورت عادی در جریان بود.
با این حال، خبرنگار المنار و برخی دیگر از رسانه‌های عبری با انتشار ویدئویی خبر دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به تحرکات مشکوکی در مرز با لبنان مظنون شده‌اند و به شدت در حال پرواز شمال اراضی اشغالی هستند.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی، بهمن ماه سال گذشته نیز از عدم موفقیت ارتش این رژیم در شناسایی زودهنگام و رهگیری یک پهپاد خبر داده بودند.
منابع عبری در اواخر بهمن‌ ماه سال گذشته در حادثه‌ای مشابه از فعال شدن آژیرهای خطر در «جلیل علیا» (شمال فلسطین اشغالی) و جولان اشغالی خبر دادند. لحظاتی پس از انتشار این گزارش، رسانه‌ها خبر دادند که پرنده‌های نظامی رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.
ارتش رژیم صهیونیستی رسما گزارش‌ منابع خبری را تأیید کرد و خبر داد که یک پهپاد وارد حریم فلسطین اشغالی شده و همزمان گنبد آهنین نیز فعال شده است. ساعاتی بعد، ارتش در بیانیه دوم خود رسما اعلام کرد که به‌رغم استفاده از تمام ابزارهای رهگیری (اشاره به جنگنده، بالگرد و گنبد آهنین) نتوانسته پهپاد را رهگیری کند و این پرنده بدون‌سرنشین به‌سلامت به آشیانه خود در لبنان بازگشته است.
پس از گذشت چند ساعت، جنبش حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای رسما این عملیات را برعهده گرفت و اعلام کرد: «مقاومت اسلامی امروز، جمعه، در تاریخ ۲۰۲۲/۰۲/۱۸ پهپاد "حسان" را به داخل خاک فلسطین اشغالی فرستاد. پهپاد حسان در منطقه هدف به مدت ۴۰ دقیقه در قالب یک مأ‌موریت جمع‌آوری اطلاعات گشت‌زنی کرد.»
در ادامه این بیانیه آمده بود: «مأموریت شناسایی تا طول ۷۰ کیلومتر از شمال فلسطین اشغالی امتداد یافت. به‌رغم تمام تلاش‌های پی‌در‌پی و متعدد دشمن برای سرنگونی، پهپاد حسان به‌سلامت از اراضی اشغالی بازگشت. پهپاد مأموریت موردنظر را با موفقیت و بدون آنکه اقدامات دشمن بر آن اثر بگذارد، انجام داد.»
 


کد مطلب: 444235

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/444235/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir