تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸
 

تردد انفرادی زائران کربلا از مرز مهران ممنوع است

Share/Save/Bookmark
تردد انفرادی زائران کربلا از مرز مهران ممنوع است
 
مدیر حج و زیارت استان ایلام با اعلام پذیرش زائران از مرز مهران در قالب کاروان گفت: امکان تردد زائران در مرز مهران به‌صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سجاد رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درایلام، با اعلام پذیرش زائران از مرز مهران در قالب کاروان گفت: امکان تردد زائران در مرز مهران به‌صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست.

مدیر حج و زیارت استان ایلام گفت: زمینه ثبت‌نام زائران عتبات در دفاتر حج و زیارت استان ایلام مهیا است و 4 دفتر در شهرستان‌های مهران، دره‌شهر، چرداول و ایلام نیز به این امر اختصاص یافته است.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان تنها با ثبت‌نام در قالب کاروان‌های رسمی حج و زیارت با اطمینان خاطر عازم کشور عراق شوند، افزود: از امروز چهارشنبه (1 تیرماه 1401) کاروان‌های حج و زیارت به‌تعداد روزانه یک‌هزار و 850 نفر عازم عتبات عالیات خواهند شد.

به‌گفته رحمانی، در جلسه روز گذشته با مسئولان عراقی و رئیس اداره گذرنامه تمامی تمهیدات جهت آسودگی خاطر زائران اندیشیده شده است.

مدیر حج و زیارت ایلام با بیان اینکه افراد فقط در قالب دفاتر حج و زیارت و دفاتر مجازی که زیر نظر این سازمان است اقدام به ثبت‌نام کنند، تصریح کرد: کاروان‌های سازمان دارای مدیر و روحانی نمایندگی دفتر در کربلا و نظارت بر هتل‌ها را به‌عهده دارند.

مدیر حج و زیارت استان ایلام اضافه کرد: متولی امر زائرین، سازمان حج و زیارت است، اگر مسئله‌ای رخ دهد سازمان هلال احمر، بیمه و سایر دستگاه‌ها به این موضوعات رسیدگی می‌کنند.

رحمانی با بیان اینکه این زیارت فقط کاروانی است، یادآور شد: امکان زیارت به‌صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست.

کد مطلب: 444242