تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷
 

دولت به‌دنبال فعال کردن 48 کمیسیون اقتصادی با کشورهای مختلف

Share/Save/Bookmark
دولت به‌دنبال فعال کردن 48 کمیسیون اقتصادی با کشورهای مختلف
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ۴۸ کمیسیون اقتصادی فعال در حال حاضر با کشورهای مختلف داریم که دولت به دنبال فعال کردن آن‌هاست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در مورد جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار داشت: دیروز میزبان معاون اقتصادی وزیر خارجه بودیم و وی گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در حوزه اقتصادی ارائه کرد. از آنجایی که این بخش از محورهای فعالیت دولت است، نیاز بود کمیسیون در جریان فعالیت‌ها قرار گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش معاون اقتصادی وزیر خارجه باید گفت که در صادرات، خدمات فنی مهندسی، دیپلماسی انرژی، انتقال تکنولوژی و واردات فعالیت‌های دیپلماسی اقتصادی تفکیک شده و کار در حال پیشرفت است و در مناطق مختلف دنیا از جمله حوزه آسیای میانه اقدامات خوبی شده و شاهد تردد مقامات این کشورها به تهران و سفر مقامات ارشد کشورمان به کشورهای این حوزه بودیم. همچنین آمریکای لاتین و آفریقا هم از مناطقی است که روی آن‌ها برای توسعه روابط اقتصادی تمرکز شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تحرک جدی برای تشکیل کمیسیون‌های اقتصادی آغاز شده و ۴۸ کمیسیون اقتصادی فعال در حال حاضر با کشورهای مختلف داریم که دولت به دنبال فعال کردن آن‌هاست.

عمویی بیان داشت: طبق گزارشی که در جلسه کمیسیون امنیت ملی ارائه شد، از ابتدای دولت تا پایان سال ۱۴۰۰ شش کمیسیون مشترک برگزار شده و در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ هم شش کمیسیون مشترک دیگر برگزار شده و تا یک سال آینده ۴۸ کمیسیون مشترک تشکیل شود.

وی یادآور شد: در این جلسه نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی نیز بر لزوم توجه بر موضوع دیپلماسی اقتصادی و بازار کشورهای همسایه تاکید کردند.

کد مطلب: 444261