تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹
 

اساتید بسیجی: تا شکست کامل دشمن در میدان جهاد تبیین ایفای نقش می‌کنیم

Share/Save/Bookmark
اساتید بسیجی: تا شکست کامل دشمن در میدان جهاد تبیین ایفای نقش می‌کنیم
 
اساتید‌ بسیجی دانشگاه طی بیانیه‌ای اعلام کردند: همانند گذشته و با اذعان به تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، در انجام فریضه جهاد تبیین و روشنگری، تا شکست کامل دشمن در جنگ های ترکیبی و شناختی در وسط میدان ایفای نقش خواهیم کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مراسم گرامیداشت روز بسیج اساتید صبح روز سه شنبه (31 خرداد)  با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب و با حضور جمعی از اساتید بسیجی در این مراسم که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. در پایان این همایش بیانیه اساتید بسیجی قرائت شد.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:  
بسم الله الرحمن الرحیم
یرفع الله الذین آمنو منکم و الذین اتوالعلم درجات (مجادله آیه ۱۱)
بدون تردید استاد عالی مقام دکتر شهید مصطفی چمران را باید یکی از مصادیق مردان مومنی دانست که بر سر عهد خویش با خدای سبحان  استوار بوده  و برای ایفای وظیفه خطیر تاریخی  از حجاب جسم خویش عبور کرد تا  شاید قدری از غفلت های تاریخی نخبگانی در ایران و نیز  از حجاب جهل بشریت کاسته شود . او متفکرانه؛  عالمانه و دردمندانه زیست و عاشقانه رفت تا رسم دانشمندی و سحلشوری توآمان را  به ما بیاموزد. مرزهای علم و دانش را با تحقیق و پژوهش در نوردید و تراز انسانیت را با اخلاص و خداباوری، مردم داری و مدیریت جهادی تهذیب و سلوک و آشتی و شور و شعور ارتقاء داده و اعتلاء  بخشید ؛ چنانکه رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرمودند: «اساتید دانشگاه با صبغه‌ی خداییِ بسیجی، مظهر ترکیب علم و ایمانند.» 
روز شهادت دکتر مصطفی چمران که با راهنمایی  حکیمانه امام خامنه ای مد ظله العالی بنام روز «بسیج اساتید» کشور نام گرفت ره آموز وحدت دو خصلت دانشمندی و بسیجی است.
نهضت استادی بسیج ایران اسلامی اینک در گام دوم انقلاب اسلامی با  گرامی داشت چهل و یکمین سالروز شهادت این استاد بزرگ و روز ملی بسیج اساتید بر ادامه پایبندی به  آرمان‌های انقلاب اسلامی ، رهنمودهای امامین انقلاب و شهدای راه علم و فضیلت  تا ارتقای سطح تولید علم نافع و  تحقق تمدن نوین اسلامی تاکید نموده و اعلام می دارد:  
1- خدمت به ملت شریف ایران ونیز تحقق شعار سال با بکارگیری توان علمی جامعه استادی ایران از طریق  فعال سازی  ۱۰۸۴ کانون استادی،گروه های حل المسائلی و معرفی ظرفیت‌ها و مزیت‌های تمامی استان‌ها، مناطق و اقوام کشور از افتخارات نهضت استادی است و لحظه ای از کوشش در این زمینه فروگذاری نخواهدکرد.
2- همانند گذشته و با اذعان به تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، در انجام فریضه جهاد  تبیین و روشنگری، تا شکست کامل دشمن در جنگ های ترکیبی و شناختی در وسط میدان ایفای نقش خواهد کرد. 
3- نهضت استادی ایران قدر دان وجود ملت بزرگ ایران است ؛ ملتی شجاع ، بردبار و خواهان پیشرفت و معنویت که بنا به قول بنیانگدار جمهوری اسلامی بهتر از ملت های عصر حجاز و کوفه در روزگار رسول خدا ( ص) و امیر المومنین علی علیه السلام است ؛ بر همین اساس خواهان آن است تا قوای سه گانه ی انقلابی با تآسی از رهنمودهای امامین انقلاب اسلامی و با استفاده از موقعیت تاریخی هماهنگی سه قوه تمام توان خویش را برای آبادانی این سرزمین و خدمتگزاری ملت شریف ایران بکار گرفته و بسیج نمایند.
4- با اذعان به مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه اما رجاء واثق دارد با توجه به تجربه  درخشان  تاریخی، دینی و ملت بزرگ ایران و نیز تلاش مجدانه دولت مردمی و انقلابی ایران ، موانع پیش روی کشور که بخشی از آن مربوط به تلاش هماهنگ نظام سلطه جهانی و رژیم جنایت کار آمریکا و دولت های اروپایی همدست او و رژیم صهیونیستی است رفع شده و زمینه های پیشرفت و رونق اقتصاد ملی و درون زا  فراهم خواهد شد. 
5- جامعه دانشگاهی کشور با حمایت همه جانبه از تفکر دفاع و مقاومت پویا ، آمادگی کامل خویش در برابر جنگ های ترکیبی؛ اعم از «تحریم و تحریف»،  جنگ «نرم و هوشمند» و جنگ «شناختی و عاطفی» را مقدس‌تر از دفاع در برابر جنگ سخت دانسته و آمادگی علمی، تخصصی و جهادی خویش را برای خدمت به ملت شریف ایران، حل مسائل انباشته شده گذشته و مشکلات پیش رو اعلام می دارد. 
۶- نهضت استادی ایران بر آن است تا با امتداد بیشتر  تشکیلات علمی  خود  در منطقه و جهان از طریق بسط دیپلماسی علمی،  فرهنگی ، فناوری و تمدنی   در گفت و گو با جوامع استادی و دانشگاهی جهان  اسلام و نخبگان آزادیخواه و البته در تعامل با نخبگان منتقد سیاست‌های رسمی در جهان غرب بر حقانیت ملت بزرگ ایران و ملت های تحت ستم استبدادی به خصوص قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین تاکید نموده تا زمینه های مدیریت و اداره عادلانه جهان، فارغ از نژادپرستی و توطئه‌های آمریکا ، اروپا و رژیم صهیونیستی و دیگر ستمگران جهان فراهم شود.
۷-  جامعه استادی کشور با تشکر از ارکان دفاعی و امنیتی  ایران برای تامین امنیت همه جانبه و با تآکید مجدد خود  برای قصاص قاتلین قهرمان ملی و بین المللی ایران ؛ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی موکدا از حافظان امنیت می خواهد در دفاع از ایران اسلامی هر ضربه ای را مقابله به مثل کرده تا هیچ متجاوزی را یارای گستاخی به تمامیت ارضی و هویت ملی وانقلابی  ایران نباشد؛ استادان بسیجی در این مسیر برای توسعه  همکاری های علمی وفناوری همچون شهدای جهاد علمی حتی در اعطای جان خویش برای ارتقای دانش دفاعی کشور تردید به خویش راه نخواهند داد.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
۳۱خردادماه 1401

 
کد مطلب: 444272