تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵
 

تل‌آویو: ایران به یکی از بازیگران اصلی حوزه سایبری مبدل شده

Share/Save/Bookmark
تل‌آویو: ایران به یکی از بازیگران اصلی حوزه سایبری مبدل شده
 
رئیس سازمان سایبری رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه تل‌آویو برای دفاع از خود به دنبال ایجاد «گنبد سایبری» است، تصریح کرد که ایران به یکی از بازیگران اصلی حوزه سایبری مبدل شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «گابی پورتنوی» رئیس سازمان سایبری رژیم صهیونیستی، امروز (سه‌شنبه)، به حملات سایبری انجام شده علیه نهادهای این رژیم پرداخت.
بنابر گزارش روزنامه عبری «معاریو»، رئیس سازمان سایبری تل‌آویو اعلام کرد این رژیم به منظور تقویت خود در برابر حملات سایبری علیه اقتصاد و جبهه داخلی به دنبال ایجاد «گنبد سایبری» است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش به ایران پرداخت و گفت: «ایران امروز در کنار حماس و حزب‌الله به یکی از بازیگران اصلی عرصه سایبری مبدل شده است.»
با این حال، وی بدون اشاره به حملات سایبری انجام شده علیه نهادها و سازمان‌های این رژیم، مدعی شد: «ما آن‌ها را می‌بینیم و می‌دانیم آن‌ها چگونه عمل می‌کنند.»
پورتنوی با نسبت دادن حملات سایبری گسترده علیه این رژیم به ایران، ادعا کرد: «ما سال گذشته حدود ۱۵۰۰ حمله سایبری مختلف علیه جبهه داخلی را خنثی کردیم.»
ادعای این مقام صهیونیست درباره زیرنظر داشتن تحرکات سایبری علیه نهادها و سازمان‌های تل‌آویو در حالی مطرح شده است که گروه‌های هکری اخیرا چند بار از حمله سایبری موفقیت‌آمیز علیه نهادها و سازمان‌های رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند.
گروه هکری موسوم به «عصای موسی» اخیرا با انتشار یک ویدئو از دست‌یابی به شماره تلفن‌همراه سخنگوی سابق ارتش رژیم صهیونیستی، فرمانده سابق جبهه شمالی در اراضی اشغالی و رئیس سابق یگان «MIA» دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) خبر داد.
این گروه تحت عنوان «ما به شما هشدار دادیم» به دو زبان عبری و انگلیسی اعلام کرد: «این تازه شروع است. شما این ماجرا را شروع کردید؛ اما ما به آن پایان خواهیم داد. آسیب‌های جبران‌ناپذیری در زمینه سایبری و زیرساخت‌ها متحمل خواهید شد. از این به بعد باید تاوان هر خون ریخته شده‌ را بدهید. منتظر حملات ترکیبی عظیم باشید. هدف ما روشن، مشخص و دقیق است.»
این گروه هکری ناشناس همچنین مسئولیت حمله سایبری اخیر به سامانه‌ها و آژیرهای خطر در اراضی اشغالی را برعهده گرفت؛ حمله‌ای که سازمان سایبری رژیم صهیونیستی مدعی شده بود ایران در ورای آن قرار دارد.
عصای موسی در حالی مسئولیت این حمله را برعهده گرفت که بیست و پنجم خردادماه نیز از هک شبکه برق رژیم صهیونیستی خبر داده بود.
این گروه هکری اعلام کرده بود: «این تازه شروع است. از این پس صدمات جبران‌ناپذیری به شما وارد می شود. ما شما را مجازات خواهیم کرد. هدف روشن، معین و دقیق است. این تنها بخش کوچکی از دسترسی ما به شبکه برق شماست. به زودی در تاریکی فرو خواهید رفت.»
این گروه پیشتر نیز با حمله سایبری به سرورهای اطلاعاتی شرکت‌های صهیونیستی، اسنادی از جمله شناسنامه، اوراق دفاتر وکلا، چک‌ها، گزارش های مالی و... به دست آمده را هک و منتشر کرده بود.
عصای موسی پیش از این همچنین دوربین‌های مداربسته در خیابان‌های فلسطین اشغالی و دوربین‌های شرکت «رافائل» فعال در زمینه تولید تسلیحات نظامی برای ارتش رژیم صهیونیستی را نیز هک کرده بود. این گروه پس از این حمله سایبری، در پیامی به دو زبان عبری‌ و انگلیسی تحت عنوان «ما با چشمان شما می‌بینیم»، اعلام کرده بود: «ما سال‌ها، در هر لحظه و در هر قدم شما را زیر نظر داشتیم. این تنها بخشی از نظارت ما بر فعالیت های شما از طریق دسترسی به دوربین‌های مدار بسته داخلی است. گفته بودیم در حالی که تصورش را هم نمی‌کنید، شما را هدف قرار خواهیم داد.»
 
کد مطلب: 444374