تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶
 

هشدار مفتی قدس درباره خطر تخریب مسجدالأقصی

Share/Save/Bookmark
هشدار مفتی قدس درباره خطر تخریب مسجدالأقصی
 
مفتی قدس و خطیب مسجدالأقصی درباره خطرات حفاری‌های صهیونیست‌ها در این مسجد مقدس و تخریب آن هشدار داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «محمد حسین» مفتی قدس و خطیب مسجدالأقصی درباره خطرات حفاری‌هایی که اداره آثار رژیم صهیونیستی و جمعیت شهرک‌نشینی «العاد» به سرعت در حال اجرای آن در منطقه دیوار براق و منطقه کاخ‌های اموی واقع در مجاورت مسجدالأقصی هستند، هشدار داد.
وی با اشاره به اقدامات رژیم اشغالگر مبنی بر تخلیه خاک و سوراخ کردن دیوار مجاور دیوار جنوبی مسجدالأقصی به منظور پنهان کردن عملیات حفاری، گفت که این حفاری‌ها باعث سست شدن پایه‌های مسجدالأقصی و تخریب آن می‌شود.
به نوشته وبگاه «العهد»، مفتی قدس افزود که حفاری‌های رژیم صهیونیستی در مسجدالأقصی متوقف نشده و همچنان ادامه دارد و اخیرا نیز این حفاری‌ها گسترش پیدا کرده و همین امر خطری برای این مسجد مقدس و ساختمان‌های مجاور آن است.
وی تأکید کرد که این اقدامات صهیونیست‌ها نیز در راستای تلاش رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی بخش‌های وسیعی از اراضی شهر قدس اشغالی و ثبت مالکیت آن به نام شهرک‌نشینان افراطی صورت می‌گیرد که این اقدام نیز خطری برای اراضی فلسطینی است.
مفتی قدس از آزادگان جهان خواست تا اقدامات و راهکارهای لازم برای متوقف کردن حفاری‌های مسجدالأقصی و تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مسجدالأقصی و شهر قدس اتخاذ کنند و درباره پیآمدهای این تجاوزات هشدار داد.
 
کد مطلب: 444375