تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴
 

«فاطمه علی است» به چاپ بیست و چهارم رسید

Share/Save/Bookmark
«فاطمه علی است» به چاپ بیست و چهارم رسید
 
کتاب «فاطمه علی است» شامل مجاهدت، شوهرداری، فرزندداری و حضور حضرت زهرا سلام‌الله علیها در مهم‌ترین عرصه‌های حیات یک انسان از سوی انتشارات کتاب جمکران به چاپ بیست و چهارم رسید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مقامات معنوی فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) در شمار برترین مقامات معنوی آحاد معدودی از بشریّت است. ایشان معصومند؛ عصمت، ویژه معدودی از برگزیدگان الهی در میان آحاد بشر است و این بزرگوار از آن جمله است.
با توجّه به این واقعیّت که این زن مسلمان و مجاهدِ فی سبیل الله تنها حدود ۱۸ سال سنّشان بوده، دارای مرتبه عالی از معنویّت که در ردیف اولیا و پیامبران و مانند اینها قرار می‌گیرد و از سوی فرستادگان الهی «سیّدة نساءالعالمین» نام می‌گیرد. در کنار این مقام معنوی بُروز خصلت‌های برجسته و کارکردهای مهم در زندگی شخصی این بانوی بزرگوار هرکدام یک درس است. مجاهدت، شوهرداری، فرزندداری و حضور او در مهم‌ترین عرصه‌های حیات یک انسان چه در دوران نوجوانی و کودکی، چه در دوران بعد از ازدواج هرکدام یک درس است برای همه بشریّت. در زندگی فاطمه زهرا باید دقیق شد، با نگاهی نو آن زندگی را شناخت، فهمید و به معنای واقعی کلمه آن را الگو قرار داد.
کتاب «فاطمه علی است» با تمرکز روی سبک زندگی مشترک حضرت زهرا (سلام الله علیها) و امیرالمؤمنین (علیه السلام) در قالب داستانک‌هایی در چهار فصل نوشته شده است. فصل اول دوران تولد و کودکی دو بزرگوار و فصل دوم دوران ازدواج و زندگی مشترک آن دو، فصل سوم اتفاقات زندگ خانوادگی و تربیت فرزند آن عزیزان بیان شده و در فصل آخر زندگی حضرت امیر (علیه السلام) در فراق همسر گرامی‌اش. این کتاب که با سبکی جدید به روایت نقل‌های تاریخی پرداخته و در انتشارات کتاب جمکران چاپ شده با استقبال مخاطبان مواجه شده، اخیرا به چاپ بیست و چهارم رسیده است.
کتاب فاطمه علی است نوشته علی قهرمانی است که کتاب پرفروش «مسیح اسلام» را نیز در کارنامه نویسندگی‌اش دارد. این کتاب در ۱۸۷ صفحه و حاوی ۱۷۶ داستانک از زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت علی علیه السلام است.
 
کد مطلب: 444405