تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷
 

جزئیات افزایش ذخیره آب در 5 استان

Share/Save/Bookmark
جزئیات افزایش ذخیره آب در 5 استان
 
بر اساس آمار مدیریت منابع آب کشور، 5 استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، تهران و اصفهان طی بارش‌های منتهی به 8 مرداد، در مجموع 258.6 میلیون متر مکعب آب دریافت کرده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بسیاری از مردم ایران در پهنه وسیعی از کشور نظیر استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، یزد، اصفهان، تهران، البرز و سایر مناطق در میانه تابستان با بارش‌های قابل توجه مواجه شدند.
شاید یکی از امیدبخش‌ترین اخبار مرتبط با چنین بارش‌هایی آمار و ارقام مرتبط با افزایش منابع سدهای کشور است. بر این اساس مطابق آخرین آمار ارائه شده از سوی موسسه تحقیقات آب، در شرایطی که متوسط بارش در سال آبی 1401 طی مردادماه 3.8 میلی‌متر است در شرایطی که طی مردادماه سال جاری 9.8 میلی‌متر بارندگی ثبت شده است.
*جزئیات ورودی آب سدهای 5 استان در بارندگی‌های اخیر
بر این اساس مطابق آخرین آمار ثبت شده در شرکت مدیریت منابع آب ایران، بیشترین میزان روان‌آب ورودی به سدهای کشور در سامانه‌های بارشی اخیر متعلق به استان سیستان و بلوچستان است، جایی که 5 سد بزرگ این استان در مجموع 133 میلیون متر مکعب ورودی را تا تاریخ منتهی به 8 مردادماه به ثبت رساندند.
رتبه بعدی آب  ورودی به سدها متاثر از سامانه بارشی اخیر متعلق به استان هرمزگان است، در این استان نیز 4 سد بزرگ در مجموع 100 میلیون متر مکعب ورودی آب داشتند.
استان تهران نیز در 5 سد بزرگ خود تا تاریخ  ذکر شده 9.5 میلیون متر مکعب آب را دریافت کرده و سدهای استان کرمان به همراه سد زاینده رود نیز 8.2 میلیون متر مکعب آب دریافت کرده‌اند.
بر این اساس، مطابق آمار ذکر شده، میزان آب ورودی به سدهای 5 استان کشور که بیشترین بارش را تا تاریخ منتهی به 8 مردادماه داشتند، در مجموع 258.6 میلیون متر مکعب است.
با توجه به تداوم بارش‌ها، در روز گذشته و روز جاری این آمار همچنان رو به افزایش است.
 

 
کد مطلب: 445001