تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳
 

امید بایدن بر باد رفت/ اوپک 3 میلیون بشکه کمتر از برنامه نفت تولید کرد

Share/Save/Bookmark
امید بایدن بر باد رفت/ اوپک 3 میلیون بشکه کمتر از برنامه نفت تولید کرد
 
اوپک پلاس در ماه ژوئن تقریبا 3 میلیون بشکه کمتر از آنچه در سهمیه‌هایش پیش‌بینی شده بود، تولید داشته است که این امر امید دولت بایدن برای جبران نبود نفت روسیه و کاهش هزینه‌های فزاینده سوخت و بالا رفتن تورم با افزایش تولید اوپک را به باد داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش رویترز، اوپک پلاس در ماه ژوئن تقریبا 3 میلیون بشکه کمتر از آنچه در سهمیه‌‌هایش پیش‌بینی شده بود، تولید داشته است، زیرا تحریم‌های برخی اعضا و سرمایه‌گذاری پایین برخی دیگر، توانایی این گروه برای کاهش بحران انرژی جهان را از بین برده است.
این تحولات، یک شکست برای دولت جو بایدن است که امید داشت، اوپک بتواند تولید خود برای جبران نبود نفت روسیه و کاهش هزینه‌های فزاینده سوخت و بالا رفتن تورم افزایش دهد.
خبرگزاری اینترفاکس به نقل از منابع آگاه نوشت، سطح پای‌بندی اوپک پلاس به توافق تولید در ماه ژوئن به 320 درصد رسیده که در ماه می 256 و ماه قبل از آن 220 درصد بوده است که نشان از عدم تولید کافی دارد.
وی افزود، سطح تولید اوپک پلاس در ماه گذشته میلادی از سطح مورد توافق و برنامه ریزی شده 2.84 میلیون بشکه در روز کمتر است.
اکثر تولیدکنندگان اوپک به دلیل کاهش قیمت در سال‌ های اخیر و همچنین فشار بر سرمایه‌گذاران برای کنار گذاشتن سوخت‌‌های فسیلی و یافتن انرژی ‌های جایگزین، از کمبود سرمایه ‌گذاری شدید رنج می‌برند.
هشت منبع آگاه نیز گفتند، با وجود درخواست آمریکا برای عرضه بیشتر، اوپک پلاس میزان تولید برای ماه سپتامبر را در نشست این هفته خود تغییر نخواهد داد، اما احتمال دارد در مورد یک افزایش تولید ملایم گفت‌وگو شود.
 
کد مطلب: 445012