تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲
 

اعتراف کومله به بازداشت تروریست‌هایش و انکار مزدوری برای موساد

Share/Save/Bookmark
اعتراف کومله به بازداشت تروریست‌هایش و انکار مزدوری برای موساد
 
گروهک تروریستی کومله، بازداشت چند عضو خود از سوی نیروهای اطلاعاتی ایران را تایید، اما وابستگی و ارتباط با موساد را تکذیب کرد!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: با توجه به قطعی بودن این وابستگی و ارتباط کارفرما- مزدوری میان موساد و کومله، تکذیب ارتباط توسط کومله، به معنای آگاهی از بدنامی حاصل از این همکاری است.
به گزارش رادیو فرانسه‌،عبدالله مهتدی (رئیس‌گروهک کومله) با انتشار اطلاعیه‌ای بازداشت چند تن از اعضا خود در ایران را تأیید کرد اما اتهاماتی را که وزارت اطلاعات به این افراد منتسب کرده، دور از واقعیت خواند. وزارت اطلاعات ایران روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد اعضای گروهی که موساد، برای انفجار یک مرکز حساس دفاعی کشور به ایران فرستاده بود، از نیروهای عملیاتی حزب کومله بوده‌اند و شخص عبدالله مهتدی، افرادی از اعضای این گروه را برای همکاری با موساد انتخاب و به اسرائیلی‌ها معرفی کرده است.
بنابر اعلام نورنیوز،شبکه‌عوامل موساد تنها چند ساعت پیش از بمبگذاری در مرکزی حساس در استان بازداشت شدند. اعضای این «شبکه پیچیده» که از راه اقلیم کردستان عراق وارد ایران شده بودند، در یک کشور آفریقایی (آفریقای جنوبی) آموزش دیده بودند.
گروهک کومله در اطلاعیه خود، بیانیه جدید وزارت اطلاعات را مبهم خوانده و نوشت که افراد بازداشت شده، زمانی که در آذربایجان غربی در کمین مأموران امنیتی گرفتار شدند، فعالیت‌های تبلیغی و تشکیلاتی می‌کرده‌اند.
این گروهک، نهادهای امنیتی ایران را مسئول مستقیم جان افراد بازداشت شده دانسته و از نهادهای حقوق بشری بین‌المللی و افکار عمومی ایرانیان خواسته است تا در این باره سکوت نکنند(!)
یادآور می‌شود وزیر اطلاعات اعلام کرده: گروهک کومله، مزدور رژیم صهیونیستی است. وزارت اطلاعات هم اعلام کرده است: “هدف تروریست‌های وابسته به رژیم صهیونیستی، انفجار یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور بود. صهیونیست‌ها، متناسب با اهمیت و حساسیت مرکز مورد نظر، پیچیده‌ترین شیوه‌های ترکیبی برای شناسایی جغرافیای هدف و تخریب وسیع آن را طراحی کرده بودند. عناصر عملیاتی تیم عمل‌کننده از اعضای گروهک تروریستی و مزدور کومله هستند که مستقیماً توسط عبدالله مهتدی، سرکرده‌ آن گروهک برای این مأموریت انتخاب و به افسران موساد معرفی شده بودند. مزدوری گروهک کومله برای رژیم صهیونیستی از گذشته کشف و مستند شده بود اما این ارتباط در سال‌های اخیر کاملاً نزدیک و نیمه علنی شده است.
سربازان گمنام امام زمان (ارواحنافداه) پس از بازداشت تروریست‌ها، و در مرحله اول با هدفِ حفظ ارتباط آنها با افسرانِ عملیاتی موساد، دستگیری‌ها را به صورت کاملاً سفید انجام دادند. گستردگی و تعدد تجهیزاتِ همراه تروریست‌ها در حدی بوده که امکان حمل مستقیم آنها توسط اعضای تیم عملیاتی وجود نداشته است.
بخشی از تسلیحات و تجهیزاتِ کشف و ضبط شده از تروریست‌ها عبارت است از: تعداد ۸ بمب بسیار قوی برای انفجار هدف اصلی و ۸ بمب کوچک مخصوص تخریب تجهیزات همراه تیم پس از اجرای عملیات اصلی.۴ قبضه سلاح کمری ویژه همراه با صدا خفه کن و تعداد زیادی فشنگ. آخرین نسخه‌های سیستم‌های ارتباطی ویندوز قرمز، تعداد قابل توجهی لپ تاپ و گوشی‌های تلفن همراه و روترهای مخصوص. ابزارهای فنی ویژه برای اخلال در سیستم‌های کنترلی محیط هدف و نیز برای انفجار از راه دور. مقادیر قابل توجهی ارزهای خارجی و ریال ایرانی. اسناد هویتی مختلفِ جعلیِ ایرانی و غیر ایرانی».
گفتنی است رژیم نامشروع صهیونیستی از چند دهه قبل (حتی پیش از انقلاب اسلامی) تحرکات گسترده‌ای را در کردستان عراق و ایران برای استخدام مزدور و تجزیه‌طلبی و تبدیل این منطقه به پایگاه نفوذ انجام داده است و در این میان برخی عناصر بدنام، سفرها و ملاقات‌های پنهانی متعددی با افسران موساد در تل‌آویو و اربیل داشته‌اند.
چند ماه قبل یک مقر موساد در اربیل، هدف موشک‌های نقطه زن ایرانی قرار گرفت.
کد مطلب: 445023