تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴
 

قیام حامیان سند ۲۰۳۰ علیه فرزند آوری!

Share/Save/Bookmark
قیام حامیان سند ۲۰۳۰ علیه فرزند آوری!
 
روزنامه هم‌میهن نزدیک به اصلاح‌طلبانِ رادیکال، یکی از دغدغه های اصلی خود را به مسئله فرزند آوری اختصاص داده و به طرز عجیب و نامحسوسی به ترویج سند ۲۰۳۰ می پردازد!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: چندی پیش، دستور وزیر بهداشت برای اجرای قانون جوانی جمعیت ابلاغ شد؛ مهم‌ترین فراز از این قانون، مسئله جوانی جمعیت و حمایت دولت برای فرزند آوری است.
روزنامه هم‌میهن در سرمقاله خود نوشته است که در ایران رویکرد سنتی نسبت به فرزند آوری وجود داشته و اصطلاح هر آن‌کس که دندان دهد نان دهد رایج است. این روزنامه در ادامه نوشته البته هر کس که به انسان دندان داده، عقل نیز داده است و این روزها که فرزند آوری گران است، زادوولد مسئله اصلی برای مردم محسوب نمی‌شود(!)
********************* نقد و تحلیل ***************************
جریان نزدیک به هاشمی که در اوایل دهه شصت با شعار فرزند کم‌تر زندگی بهتر، هرم جمعیتی کشور را در معرض خطر قرارداد، این بار به‌واسطه برخی مسائل اقتصادی در حال ترویج مسئله جلوگیری از زاد ولد در جامعه است. درحالی‌که قانون جدید شکاف میان فرزند خواهی و فرزند آوری را کم خواهد کرد تا با تخصیص منابع روند پیری جمعیت کنترل شود؛ برخی جریان‌های سیاسی با ارسال سیگنال‌های نادرست و ایجاد ترس از آینده سعی دارند در برابر این طرح دست‌انداز ایجاد کنند.
لازم به ذکر است که تبدیل مسئله فرزند آوری به یک امر افزوده در جامعه ازجمله ارکان اصلی سند صهیونیستی ۲۰۳۰ است؛ اخیراً سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی قانون موسوم به جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را که اخیراً در ایران به تصویب رسیده، ناقض حقوق جنسی و باروری زنان ایرانی خوانده و خواهان لغو آن شده است.
 


 
کد مطلب: 445104