تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲
 

دستیابی به دانش فنی تعمیر توربین‌های گازی در کشور

Share/Save/Bookmark
دستیابی به دانش فنی تعمیر توربین‌های گازی در کشور
 
به دلیل اهمیت توربین‌های گازی در صنایع مختلف، سرویس و تعمیر آنها از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی احمدیان، عضو هیات مدیره شرکت مهندسی اندیشه توربین پارسه با اشاره به این که خدمت تعمیر توربین گازی به علت اهمیتی که دارد، سبب شده تا مجوز دانش بنیان اخذ کنند، گفت: تورین های گازی به علت اهمیت زیادی که در صنایع دارند، غالبا در بخش های مختلف به کار گرفته می شوند.
صرفه جویی 10 میلیارد تومانی ارزی
از توربین های گازی در تولید برق، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به کار می روند و تعمیر توربین های گازی در داخل کشور سبب شده تا در هر مورد تعمیر، معادل 10 میلیارد تومان صرفه جویی ارزی رقم بخورد.
شرکت مهندسی اندیشه توربین پارسه علاوه بر این که امروز می تواند توربین های گازی داخلی را تعمیر کند، به سمت تعمیر نمونه های خارجی نیز حرکت کرده است و در آخرین مورد یک توربین گازی از کشور اوکراین در این مجموعه تعمیر شد و پس از ارسال به اوکراین، کیفیت تعمیر نیز تایید شد.
توربین های گازی به علت آسیب دیدگی های توربین، کمپرسور، سیستم های احتراق، تجمع آلودگی، فولینگ، سایش، خوردگی، سولفیده شدن پره ها و قطعات مسیر هوای داغ، تجمع لجن و وارنیش ناشی از اکسیداسیون روغن، امولسیون آب در روغن توربین، فرسودگی بیرینگ ها، پلاگ شدگی و صدمات ناشی از سوخت، نازل های توربین، شکستگی تیغه ‌ها و پره‌ ها نیاز به تعمیر پیدا می کنند.
ایجاد 10 فرصت شغلی
این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: شرکت مهندسی اندیشه توربین پارسه تاکنون 10 فرصت شغلی ایجاد کرده است و در صورتی که حمایت های لازم صورت گیرد هم می توان صادرات خدمت تعمیرات را توسعه داد و هم فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کرد.
 
کد مطلب: 445118