تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
 

توسعه فناوری چاپ سه بعدی با تولید جوهرهای ایران‌ساخت

Share/Save/Bookmark
توسعه فناوری چاپ سه بعدی با تولید جوهرهای ایران‌ساخت
 
یکی از مهم‌ترین لازمه‌های تولید پروتزها و نمونه محصولات به کمک چاپگرهای سه بعدی، استفاده از مواد پیشرفته برای ساخت است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،با توجه به فناوری بالای بهره برده شده در مواد اولیه مورد استفاده در پرینترهای سه بعدی، توانمندی ساخت این مواد در اولویت قرار دارد و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زمینه را برای تولید محصولات دانش‌بنیان حوزه رنگ ، رزین و جوهرها در کشور فراهم کرده است.
استفاده از نانوفناوری
حمایت از تولیدات مبتنی بر فناوری نانو زمینه را برای تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان، انتقال فناوری، بروکری فناوری در حوزه رنگ، چسب، رزین و انواع فرآورده‌های وابسته، فراهم آورده است.
شرکت نانو فناوران فاران در حوزه‌های مختلفی از حوزه رنگ و رزین به عنوان یک صنعت مادر فعالیت دارد و در حال حاضر بخشی از محصولات مختلف، مانند جوهرهای حلال پایه، تونرهای پرینتر، رنگ، رزین و چسب مورد نیاز مردم و صنایع مختلف از خارج از کشور وارد می شود.
در کنار صنایع رنگ و رزین کشور، شتابدهنده تخصصی  بهرنگ در این زمینه ایجاد شده است تا با جذب شرکت‌های خلاق و صاحبان ایده، همزمان نیازهای فناورانه  بخش صنعت را در زمینه رنگ، رزین و چسب و جوهرها شناسایی می‌کند و میان بخش صنعت و فناوری پلی واسط ایجاد ‌کند.
توسعه فناوری مواد چاپگر
این مجموعه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برنامه گسترده خود را برای بررسی و شناسایی نیازهای صنعتی و فناورانه ، کارخانه جات و صنایع حوزه رنگ و رزین آغاز کرده است.
در این بین سبد محصولات نوآورانه شرکت در حال تکمیل است و به زودی محصولات جدید شرکت روانه بازار می شود. در حال حاضر برخی محصولات شرکت به ویژه در زمینه جوهرها، تونر پرینتر و چسب در مرحله پیشا تولید قرار دارد.
 
کد مطلب: 445223