توسعه صنعت برق و الکترونیک با تولید محصولات خلاقانه و به‌روز

22 مرداد 1401 ساعت 9:39

سطح کیفی محصولات در صنعت برق و الکترونیک با بهره‌گیری از خلاقیت و فناوری‌های پیشرفته و به‌روز ارتقا یافته است.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،ساخت و تولید تجهیزات در حوزه صنعت برق و الکترونیک با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق رونق گرفته است. شرکت تپکو فعالیت خود را با هدف تحقیق، توسعه، طراحی و ساخت محصولات در صنعت برق، الکترونیک و کامپیوتر آغاز کرد.
شاخه‌های اصلی فعالیت این شرکت شامل طراحی، ساخت و تولید تجهیزات تست برای صنعت برق از قبیل سیستم تست و آنالیز عملکرد کلیدهای قدرت، سیستم تست و اندازه‌گیری نسبت تبدیل ترانسفورماتور، میکرو اهم‌متر دیجیتال، دستگاه اندازه‌گیری مقاومت عایقی، دستگاه اندازه‌گیری مقاومت سیم‌پیچ و منبع تغذیه متغیر دیجیتال DC/A می‌شود.
گواهینامه‌ها و تأییدیه‌های بین‌المللی
همچنین این شرکت طراحی، ساخت و تولید تجهیزات در حوزه فناوری RFID و ارائه سیستم‌ها و راه‌حل‌های جامع مبتنی بر این تکنولوژی را انجام می‌دهد. این شرکت دارای گواهینامه‌ها و تأییدیه‌های بین‌المللی نیز است و در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود.
فناوری RFID نوعی سیستم شناسایی بی‌سیم است که توانایی تبادل داده‌ها از طریق برقراری اطلاعات بین یک تگ‌خوان و تگ یا شناسه متصل به کالا و شی‌ء را دارد. این فناوری از طریق امواج رادیویی تگ‌ها را شناسایی کرده و می‌خواند.
این شرکت محصولات زیادی را تاکنون طراحی کرده است که از آخرین این محصولات می‌توان به توسعه اپلیکیشن موبایل برای دستگاه اندازه‌گیری مقاومت سیم‌پیچ، طراحی و ساخت سیستم تست و اندازه‌گیری مقاومت دینامیک کلیدهای قدرت، توسعه سیستم کارت پارک الکترونیک بر بستر وب، توسعه سیستم مدیریت اطلاعات دام و پلاک‌های هوشمند دام اشاره کرد.
طراحی خلاقانه و استفاده از سیستم‌های یکپارچه
شرکت تراشه پرداز پویا محصولات و خدمات خود را بر اساس اصول طراحی خلاقانه، سیستم‌های یکپارچه شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار، اپلیکیشن و سایر خدمات، کاربری آسان و کیفیت بالا در مقابل قیمت مناسب ارائه می‌کند.
همچنین محصولات مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته و به‌روز از قبیل مدارات پیچیده آنالوگ، میکرو کنترلرهای قدرتمند، الکترونیک قدرت و پلتفرم نرم‌افزاری قدرتمند هستند.
 


کد مطلب: 445226

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/445226/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir