تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
 

صنعا: ائتلاف سعودی در اجرای تبادل بیش از دو هزار اسیر کارشکنی می‌کند

Share/Save/Bookmark
صنعا: ائتلاف سعودی در اجرای تبادل بیش از دو هزار اسیر کارشکنی می‌کند
 
رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن خبر داد ائتلاف سعودی و مزدورانش، از اجرای تبادل بیش از 2 هزار اسیر ممانعت می‌کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: عبدالقادر المرتضى رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن شامگاه امروز یکشنبه گفت که پروند اسرا از زمان آغاز آتش‌بس سازمان ملل، تقریبا در سطح داخلی و بین‌المللی راکد شده است.
شبکه خبری المسیره به نقل از المرتضی گزارش داد، با وجود اینکه در مارس سال جاری برای تبادل بیش از دو هزار و 200 اسیر از طرفین، توافق کردیم، ولی ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی و مزدوران آنها همچنان بر سر مواضع خود پافشاری می‌کنند.
وی با بیان اینکه مزدوران ائتلاف سعودی، تمام تلاشهای سازمان ملل برای موفقیت این توافق را ناکام گذاشتند، گفت که آخرین مورد آن، برگزاری یک دور مذاکره در اردن بود.
این مقام یمنی در عین حال خبر داد، مزدوران ائتلاف سعودی علاوه بر اینکه توافق سازمان ملل را نیز ناکام گذاشتند، تمامی توافقات تبادل اسرایی را که در سطح داخلی در یمن صورت می‌گرفت، متوقف کردند.
المرتضی در پایان خاطر نشان کرد، ائتلاف متجاوز در حال حاضر در تلاش است که اسرای سعودی و شماری از سرکرده‌های مزدور را آزاد کند و بقیه را به تعویق بیاندازد، ولی یمن با این مسئله مخالف و تأکید کرد که آماده است این توافق را به صورت کامل اجرایی نکند، نه به صورت گزینشی.
رئیس کمیته امور اسرا یمن مرداد ماه گذشته خبر داده بود که با پایان یافتن دور جدید مذاکرات در خصوص پرونده اسرا در امان پایتخت اردن، بر سر اسامی بخشی از اسرا برای آزادی، توافق شد.
وی ابراز امیدواری کرد که سازمان ملل بر روی برگزاری یک دور دیگر از مذاکرات در راستای تکمیل اقدامات میدانی جهت آزادی همه اسرای مشمول این توافق کار کند.
 
کد مطلب: 446709