تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳
 

تأکید امیرعبداللهیان بر لغو تحریم‌ها علیه مردم سوریه

Share/Save/Bookmark
تأکید امیرعبداللهیان بر لغو تحریم‌ها علیه مردم سوریه
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:نشست سه جانبه وزرای خارجه عضو روند آستانه در مورد تحولات سوریه در حاشیه اجلاس عالی مجمع عمومی سازمان ملل بعد از ظهر چهارشنبه، ۳۰ شهریور به وقت محلی  در نیویورک برگزار شد. 
در این نشست که با حضور وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه و گیر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه برگزار شد، آخرین تحولات و ابتکارات سیاسی و بشردوستانه در سوریه بررسی شد. 
در این نشست امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت؛ جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته معتقد است که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد. حل این بحران از طریق فرآیند سیاسی و مطابق با اصول حقوق بین‌الملل تحقق خواهد یافت.  وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: پایان اشغالگری و خروج نیروهای خارجی که به صورت غیرقانونی در سوریه حضور دارند و احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه پیش نیازهای ضروری برای دستیابی به این هدف است. 
امیرعبداللهیان با اشاره به اهمیت کار کمیته قانون اساسی و با تاکید بر وضعیت اقتصادی و بشردوستانه در سوریه و آثار منفی تحریم‌ها بر معیشت مردم عادی، بر لزوم لغو تحریم‌ها و رفع موانع و افزایش کمک‌های بشردوستانه به همه سوری‌ها در سراسر کشور تأکید کرد.  
در این نشست، وزرای خارجه ضامن روند آستانه، باردیگر بر تعهد خود بر رعایت و احترام به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.
کد مطلب: 446862