تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳
 

مهسا امینی؛ دختر رئیس جمهور یا اسم رمز؟!

Share/Save/Bookmark
مهسا امینی؛ دختر رئیس جمهور یا اسم رمز؟!
 
این بهانه‌ها کافیست برای آنهایی که می‌گفتند "انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است". در واقع همواره این اصل نظام است که برای آنها نشانه است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در ماجرای درگذشت تلخ و تصادفی مرحومه مهسا امینی؛ نگاه همه دلسوزان و مقامات ارشد کشور بر تضییع نشدن هیچ حقی آن مرحومه و خانواده اوست.
چه اگر درگذشت او به دلیل برخی فرایندهای غیر قانونی صورت گرفته باشد طبعا متخلف یا متخلفین ضمن معرفی به مردم مورد عقوبت قرار خواهند، گرفت. زیرا بنیاد نظام اسلامی بر عدالت است نه ظلم.
و اگر این درگذشت تصادفی بوده باشد؛ باز هم همه چیز به خانواده او گزارش داده می‌شود و مردم نیز در جریان قرار خواهند گرفت که نیروی انتظامی در راستای انجام وظیفه قانونی خود گناهی بر ذمه ندارد.
در همین راستا آیت الله رئیسی هم در تماس با خانواده خانم امینی اعلام کرد که او را همچون دختر خود می‌پندارد.
اما یک نگاه دیگر هم وجود دارد که می‌گوید الّا و لابد به مهسا امینی ظلم شده. این نگاه در امتداد خود به مثابه یک "اسم رمز آشوب" و پیراهن عثمان به پرونده می‌نگرد که می‌توان بوسیله آن به سمت ایجاد اغتشاش و به راه انداختن حمام خون حرکت کرد.
*فارغ از قضاوت‌هایی که نسبت به این دو نگاه وجود دارد اما نباید از یک نتیجه منطقی در قبال دسته دوم غافل شد.
و آن اینکه مهسا امینی برای این دومی‌ها صرفا و فقط یک پروژه است.
یعنی مهسا امینی مهم است نه بخاطر انسان بودن یا ظلم احتمالی. بلکه به این سبب که دختر است، کرد است و در یک اتفاق مربوط به مسئله حجاب از دنیا رفته است.
این بهانه‌ها کافیست برای آنهایی که می‌گفتند "انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است".
در واقع همواره این اصل نظام است که برای آنها نشانه است.
آنها از هر چیزی دنبال بهانه می‌گردند. یک روز قیمت بنزین، یک روز انتخابات، یک روز مطالبات قومیتی، یک روز حجاب، روز دیگر سگ‌ها، یک بار برای دلار و روزی هم در اعتراض به پدیده خشکسالی که هیچکس در آن تقصیری ندارد.
در واقع این ژنتیک آنها اکنون دیگر برای ایران و ایرانی کاملا هویدا شده است.
پس عقلانیت حکم می‌کند کسی اگر دنبال مشخص شدن واقعیت و رسیدن حق به حق‌دار در پرونده مرحومه امینی است؛ حتما بر خلاف مسیر اینان حرکت کند.
مسیر و سمت اشاره اینان کجاست؟
اول از همه "خیابان" و سپس حمله به بنیادهایی که جامعه ایرانی_اسلامی را ساخته و امنیت آنرا تضمین کرده است. از حجاب تا مقدسات، تا ارزش‌ها و حتی پرچم عزیز ایران.
محرز است که اینان نه در مطالبه صادق‌اند، نه در احقاق حق و نه در همراهی با معترضان درگذشت مرحومه امینی.
بلکه آنها هدفی را می‌جویند که کمتر کسی می‌تواند با آن موافق باشد و آن "خونخواری" به قصد رضای دشمنان ایران و ایرانی است.
بدیهیست کسی که برای روشن شدن حقیقت در پرونده مهسا امینی دغدغه دارد با اینان همراه نخواهد شد. نه در حرف، در عمل و نه در خیابان...
 
 

 
کد مطلب: 446866