تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱
 

آخرین اخبار از بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر

Share/Save/Bookmark
آخرین اخبار از بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر
 
بازداشتی‌هایی که تحت تاثیر هیجان‌زدگی در خیابان‌ها حاضر شده بودند اما نقشی در آتش افروزی و اعمال خشونت‌آمیز و ... نداشتند با اخذ تعهد آزاد شدند اما افرادی که نقش جدی در اغتشاشات داشتند تا زمان تشکیل دادگاه همچنان بازداشت خواهند بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بنا به کسب اطلاع خبرنگار فارس، اولین بررسی‌های آماری از ترکیب سنی بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر به شرح زیر است:

1-  41.8 درصد از بازداشت شدگان کمتر از 20 سال سن دارند

2- 48.2 درصد از بازداشتی‌ها در سنین 20 تا 35 سال سن دارند

3- 10 درصد نیز بالای 35 سال سن دارند

بر اساس این گزارش سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی در جریان تجمعات و آشوب‌های اخیر در تهران به ترتیب فراوانی از گروهک سلطنت‌طلب، گروهک‌های کردی، گروهک نفاق، گروهک چپ مارکسیستی، گروهک‌ پان‌ترکیسم و گروهک تکفیری افرادی را بازداشت کرده‌اند.

همچنین در میان دستگیر شده برخی کارمندان دستگاه‌های دولت نیز دیده می‌شوند که آمار آنها نیز حدود 2 درصد از کل جمعیت بازداشت شده‌ها تخمین زده شده است.

بر اساس این گزارش برخی از اتباع کشورهای خارجی نیز در میان دستگیر شده‌ها حضور دارند.

بنابراین خبر، افرادی که تشخیص داده شده به دلیل هیجان‌زدگی در تجمعات حضور داشتند و در آتش زدن اموال عمومی و شهادت و کشته شدن افراد مختلف نقشی نداشتند با اخذ تعهد آزاد شده‌اند اما افرادی که در خرابکاری‌ها و آتش‌افروزی‌ها نقش داشتند و با بیگانه‌ها و عوامل رسانه‌ای‌شان ارتباط داشتند و دستشان به خون هم‌وطنانمان آلوده بوده، همچنان در بازداشت هستند تا دادگاهشان تشکیل شود.

کد مطلب: 447265