تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵
 

رونمایی از 5 محصول دانش بنیان در شرکت سیمان تهران

Share/Save/Bookmark
رونمایی از 5 محصول دانش بنیان در شرکت سیمان تهران
 
5 محصول دانش بنیان در شرکت سیمان تهران رونمایی شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مهندس حسینی مدیرعامل شرکت سیمان تهران با اعلام رونمایی از 5 محصول دانش بنیان در شرکت سیمان تهران، اظهار کرد: به همت کارشناسان این مجموعه و شرکت‌های دانش بنیان فعال در مرکز نوآوری شهدای سیمان تهران ،  5 محصول سیمانی با کاربردهای خاص و حائز اهمیت به تولید رسید.
وی با اشاره به جایگاه ایران به عنوان دومین دارنده مخازن هیدروکربنی جهان و اهمیت و جایگاه صنعت نفت در اقتصاد ایران ادامه داد : روزگاری در کشور نفت‌خیز ایران از صفر تا صد عملیات اکتشاف، تولید، پالایش و پتروشیمی در اختیار شرکت‌های خارجی بود اما اکنون به مرزهای خودکفایی در این صنعت راهبردی نزدیک شده‌ایم.
مدیرعامل شرکت سیمان تهران سیمان‌کاری چاه‌های نفت و گاز  را بخش مهمی از عملیات تکمیلی حفاری چاه دانسته و با اشاره به تاثیر کیفیت سیمانکاری در افزایش طول عمر چاه نفت، افزود:سیمان‌کاری را می‌توان از مهم‌ترین خدمات در طول عملیات حفاری چاه‌های نفت یا گاز دانست؛ عمر چاه، میزان تولید و مدت بهره‎دهی آن به مقدار وسیعی بستگی به درجه موفقیت این خدمات دارد همچنین علاوه بر مسئله ایمنی و کاهش هزینه در حفاری‌های خشکی و دریایی، مسئله زیست‌محیطی مربوط به مواد شیمیایی به علت حفاظت سفره آب‌ها در حین و پس از حفاری از اهمیت بالایی برخوردار است.
حسینی این مجموعه را اولین تولیدکننده سیمان حفاری چاه نفت در خاورمیانه معرفی کرد و ادامه داد: سیمان تهران در طول 7 دهه همواره متعهد به تولید مستمر و با کیفیت این محصول بوده و در طول این مدت علاوه بر ارتقاء کیفیت سیمان‌های تولیدی سعی در رفع سایر نیازهای صنعت نفت در بخش سیمانکاری چاه نفت و گاز داشته است.
وی یادآور شد: در سال جاری نیز با راه اندازی بخش نوآوری و فعالیت‌های دانش بنیان شهدای سیمان تهران، علاوه بر تلاش در بومی سازی نیازهای صنعت سیمان، در حوزه فرآیند سیمان کاری چاه نفت نیز اقدامات ارزشمندی انجام شده است.
مدیرعامل شرکت سیمان تهران عنوان کرد: محصولات دانش بنیانی که امروز تولید شده است گویای تلاش شبانه روزی مسؤولان و متخصصان سیمان تهران که با هدف خدمت به کشور و نظام اسلامی و بنابر دانش روز دنیا ساخته شده است. این محصولات شامل: سیمان فوق سبک، سیمان الاستیک، سیمان تقویت شده، سیمان هوشمند خودترمیم شونده، سیمان هوشمند خودحسگر  هستند. مزایای این محصولات، افزایش طول عمر چاه،کاهش هزینه‌های تعمیرات و حفاری چاه­های نفت و گاز، افزایش تولید نفت و گاز در چاه­هایی که از این سیمان‌ها استفاده می‌کنند، است.
تاثیر این محصولات بر کیفیت و کمیت تولید چاه‌های نفت و گاز
الیاسی معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با ارزشمند دانستن دست آوردهای جدید شرکت سیمان تهران در حوزه دانش بنیان، تاثیر این محصولات بر کیفیت و کمیت تولید چاه‌های نفت و گاز را با اهمیت دانست.
وی با تقدیر از مجموعه سیمان تهران افزود: در مسیر دستیابی به محصولات دانش بنیان آن چیزی که بیش از همه اهمیت دارد نیاز سنجی و سپس ورود خود شرکت‌های تولیدی و صنعتی به این عرصه است. خوشبختانه امروز شاهد این مهم در شرکت سیمان تهران هستیم.
معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نسبت به تداوم این مسیر و دستیابی به موفقیت‌های بیشتر در نتیجه تعامل بین صنایع بزرگ همچون سیمان و نفت ابراز امیدواری کرد.
 
کد مطلب: 447901