تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۳
 

وزیر کشور ترکیه: پ.ک.ک وابسته به سازمان اطلاعات آمریکاست

Share/Save/Bookmark
وزیر کشور ترکیه: پ.ک.ک وابسته به سازمان اطلاعات آمریکاست
 
وزیر کشور ترکیه در سخنانی گفت که گروهک «حزب کارگران کردستان» به سازمان اطلاعات آمریکا وابسته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه بار دیگر گروهک «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) را متعلق به سازمان سیا دانست و گفت که آمریکا از این گروهک حمایت می‌کند.
به نوشته خبرگزاری آناتولی، او در سخنرانی در صحن پارلمان ترکیه گفت که حزب «دموکراتیک خلق‌ها» شاخه سیاسی پ.ک.ک است. حزبی کُردی که در ترکیه فعالیت سیاسی دارد و در پارلمان نیز صاحب کرسی است.
سویلو در ادامه گفت که نیروهای امنیتی ترکیه برای دستگیری «احلام البشیر» که عامل انفجار هفته گذشته استانبول معرفی شده، به داخل ۱۴ خانه حمله کرده‌اند تا توانستند او را به دام بیندازند.
او پیش از این نیز گفته بود: «آنکارا پیام تسلیت واشنگتن را به دلیل حمله تروریستی مرگبار پ‌ک‌ک در استانبول نمی‌پذیرد». 
وی پیش‌تر هم با سرزنش کردن دولت آمریکا به دلیل این حمله تروریستی و کشتار مردم در استانبول، گفته بود که پیام تسلیت واشنگتن مانند بازگشت مجرم به صحنه جنایت خود است.
به گفته وزیر کشور ترکیه، دستور این بمب‌گذاری از مرکز فرماندهی پ‌ک‌ک و ق‌س‌د در منطقه «عین‌العرب» (کوبانی) واقع در شمال سوریه صادر شده و عامل این حمله نیز از طریق شهر عفرین وارد ترکیه شده بود.
عصر یکشنبه هفته گذشته بود که رسانه‌های ترکیه‌ای از وقوع انفجاری مهیب در محله «بی‌اوغلو» در شهر استانبول خبر دادند. دولت ترکیه با بیان اینکه بمب‌گذاری توسط یک زن انجام شده، گفت در این حمله تروریستی حداقل شش نفر کشته و ۸۱ تن دیگر مجروح شدند.
 
کد مطلب: 447934